Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac. Jakub Ceglarz
|
aktualizacja

Koniec godzin dla seniorów. Na razie tylko w jeden dzień

204
Podziel się

Godziny dla seniorów zostają, ale 24 grudnia wyjątkowo nie będą obowiązywały - wynika z rozporządzenia Rady Ministrów, przyjętego przez rząd w czwartek. To oznacza, że w Wigilię wszyscy będą mogli zrobić zakupy między 10 a 12.

Koniec godzin dla seniorów. Na razie tylko w jeden dzień
Godziny dla seniorów w Wigilię nie będą obowiązywały (money.pl, Rafał Parczewski)
bDBdspxh

Opublikowane w czwartek rozporządzenie reguluje zasady życia społecznego w najbliższych tygodniach.

Chodzi tu m.in. o budzące największe kontrowersje przepisy dotyczące spotkań świątecznych. Rozporządzenie ogranicza liczbę uczestniczących w nich osób do zaledwie pięciu. Szczegóły opisywaliśmy w naszych serwisach zaraz po opublikowaniu dokumentu.

W związku z odmrożeniem handlu w galeriach, to właśnie tej dziedziny gospodarki dotyczy najwięcej zmian. Wprowadzony zostaje ponownie limit jednej osoby na 15 metrów kwadratowych w sklepie. Działać nie będą mogły tylko sale zabaw dla dzieci.

bDBdspxj
Zobacz także: Money to się liczy: dr. Łukasz Zaborowski o kondycji portów lotniczych w Polsce.

Spore wątpliwości dotyczyły również godzin dla seniorów. Te zostają bez zmian, ale z jednym wyjątkiem. Nie będą obowiązywały 24 grudnia. Przypomnijmy, że tego dnia sklepy są czynne tylko do godziny 14. Gdyby więc dodać do tego jeszcze godziny dla seniorów, to młodsi klienci mieliby bardzo mało czasu na zakupy. A to oznaczałoby wielki tłok.

Wchodzące w życie 28 listopada rozporządzenie pozostawia również dotychczasowe regulacje w zakresie hoteli. Te otwarte są tylko dla podróżujących służbowo oraz pracowników służby zdrowia.

bDBdspxp

Z kolei wyciągi narciarskie pozostaną otwarte, podobnie jak wypożyczalnie sprzętu sportowego. Na stok będzie więc można pojechać, ale już niekoniecznie da się zarezerwować nocleg w zimowym kurorcie.

bDBdspxK
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(204)
Olek
2 miesiące temu
Mam 68 lat i uważam że godziny dla seniorów to totalna głupota . No bo jak inaczej tłumaczyć ten fakt - od poniedziałku do piątku godziny dla seniorów a po wyznaczonych godzinach i tak wszyscy kupują , w sobotę bez godzin i jest OK . Pytam po co zamieszanie ? Czemu ma służyć ?
a czynsz trze...
2 miesiące temu
cały czas wszyscy mogą robić zakupy bo nikt na te godziny nie zwraca uwagi i bardzo bobrze bo seniorzy i tak szwędają się całymi dniami po sklepach
Wycofać
2 miesiące temu
Wycofać całkowicie godziny dla seniorów i zakaz wychodzenia dzieciom i młodzieży do 16 roku życia w godzinach od 8 do 16. Totalna głupota.
bDBdspxL
74-latek
2 miesiące temu
Te godziny dla staruszków, które łaskawcy wprowadzili, to idiotyzm i uszczęśliwianie na siłę. Narobili tylko fermentu i niepotrzebnych dodatkowych konfliktów międzyludzkich.
xxxx
2 miesiące temu
Po co je wprowadzono?Ten absurd już się wiosną nie sprawdził.
...
Następna strona