Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Górnictwo węgla kamiennego czeka kryzys. "Fatalne zarządzanie branżą, festiwal populizmu"

Śląsk zmaga się z pandemią koronawirusa bardziej niż inne regiony kraju, jednak pandemia odbije się na całej gospodarce. - Cały świat się zmaga z wielkimi problemami koronawirusa. Będzie miało to bardzo znaczne reperkusje w gospodarce, w finansach publicznych. Polska po raz pierwszy od 30 lat będzie miała recesję - powiedział w programie "Money. To się liczy" Janusz Steinhoff, były minister gospodarki. - Szczególnie dotkliwe problemy pojawią się w górnictwie węgla kamiennego. Zarządzanie tą branżą od co najmniej 10 lat było fatalne. Wiele zależy od pomocy publicznej i decyzji podejmowanych przez rząd, na razie mamy festiwal populizmu - dodał.

0
0
58
Podziel się
Komentarze (58)
zobacz więcej komentarzy (58)
KOMENTARZE
(58)
gj
2 lata temu
To górnicy radzili nauczycielom pracę w Biedronce, więc myślę, że nie będzie problemu, gdy sami się przebranżowią.
ANTYpis
2 lata temu
Po co nam nie rentowne kopalnie do których rząd dopłaca z publicznych (a więc wszystkich obywateli) pieniędzy, skoro na masową skalę jest importowany węgiel z zagranicy i na to pozwala pismafia, która rok w rok przeznacza wielo milionowe dotacje dla górnictwa, bo im się należy, a zamknąć tego co nie rentowne boją się. Uważam, że kopalnie, jak inne przedsiębiorstwa powinny same się finansować, a nie liczyć tylko na dotację państwa. Czas też skończyć z przywilejami górników i działalnością w nich związków zawodowych, bo to wszystko prowadzi do tego, że tona węgla kosztuje ile kosztuje, a importowany jest znacznie tańszy niż Polski
Leszek
2 lata temu
Śląsk nie zmaga się z jakąś tam wyimaginowaną pandemią tylko z planowym działaniem rządu zmierzającym do wyniszczenia polskiego węgla.
ZK590
2 lata temu
mój sąsiad, 63 letni emeryt z emeryturą górniczą 4,5 tys.od 20 lat. Można się dobrze ustawić? można. Ilu mamy takich emerytowanych górników, mundurowych, nauczycieli ?
PATRIOTA 1952...
2 lata temu
ZLIKWIDOWAĆ WSZYSTKIE KOPALNIE WĘGLA KAMIENNEGO W POLSCE NA OKOŁO 1 ROK.POTEM OTWORZYĆ TYLKO KOPALNIE RENTOWNE. KONIEC Z DOTOWANIEM PRZEZ PAŃSTWO PATOLOGI GÓRNICZEJ.
...
Następna strona