Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Paweł Orlikowski
Paweł Orlikowski
|
aktualizacja

Gowin mówi: dość rozdawnictwa. "Trzeba postawić na ludzi ciężko pracujących"

- Uważam, że już przekroczyliśmy granicę racjonalnej polityki społecznej, a zmierzamy w kierunku szkodliwego dla Polski rozdawnictwa - powiedział w rozmowie z money.pl Jarosław Gowin, były wicepremier, podczas Forum Ekonomicznego w Karpaczu. Zastrzegł przy tym, że Program Rodzina 500 Plus był w pełni uzasadniony, ale nie podoba mu się kierunek polegający na ciągłym rozdawaniu pieniędzy. - Ta polityka społeczna kreuje warstwę społeczną ludzi uzależnionych od państwa i trochę korzystających z owoców pracy innych ludzi - uważa Jarosław Gowin. - Teraz już nie jest pora na dalsze rozbuchane programy pomocowe, ale na ładowanie akumulatorów polskiej gospodarki - dodał. Co należałoby więc zrobić? - Teraz moim zdaniem trzeba przyjąć rozwiązania podatkowe, które będą korzystne dla ludzi ciężko pracujących. I pod tym względem Polski Ład jest zaprzeczeniem wszelkich działań rozwojowych - uważa Jarosław Gowin.

KOMENTARZE
(167)
Cenzor
2 lata temu
Ależ zaskoczył tyle lat głosował ale się nie cieszył . Program 500 to największe rozdawnictwo w historii Polski a największymi i najbardziej zadowolonymi beneficjentami była patologia . Ludzie płacili i płacą podatki to te 500 zł to częściowy zwrot podatku a patologia nic nie robi podatku nie płaci a kasę kosi . A co mają z tego dzieci nic albo prawie nic bo lizak kosztuje a papierosy i piwo dla tatusia to darmowe .
Polak na swoi...
2 lata temu
Pan Gowin może ale tylko mówić, bo już niczego nie zrobi. Już jest wolny jak ptak, jak był przy KORYCIE tego nie robił, zastanawiam się czemu? Teraz przy poparciu praktycznie ZEROWYM chce zabłysnąć tylko czym. POgadać sobie w wolnej chwili może, ale nawet TUSKA do siebie już nie przekona.
000
2 lata temu
Tyram na jdg po kilkanaście godzin na dobę, jak słyszę o kolejnym podnoszeniu podatków to szlag mnie trafia. Chyba wrócę gdzieś na etat. Albo za granicę.
wb.
2 lata temu
oczy mu się otwierają o kilka lat za późno o odsunięcia od koryta. Wcześniej ciąg do koryta zbytnio go zaślepiał, teraz konieczność złapania jakiego osła umożliwiającego ponowne "wciągniecie" do sejmu 'wyostrzyła"spojrzenie?.
Twój nick
2 lata temu
Ten szkodnik Polski niech zamilknie i zniknie.
...
Następna strona