Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Martyna Kośka
Martyna Kośka
|

Handlowcy wychodzą na parkingi. Premier uspokaja i wylicza zasługi swojego rządu

17
Podziel się

Premier zapewnił, że na sercu leży mu los handlowców z galerii handlowych, którzy od 20 marca objęci są kolejnym już w tej branży lockdownem. Powiedział, że "najlepsze zespoły" pracują nad tym, by ulżyć im w płaceniu czynszu, ale nie wyjaśnił, na czym ma to polegać.

Handlowcy wychodzą na parkingi. Premier uspokaja i wylicza zasługi swojego rządu
Skoro nie można wejść do galerii handlowej, zakupy można zrobić na zewnątrz (Galeria Krosno)
bDSvVtSJ

Od połowy marca nie zrobimy zakupów w sklepach obuwniczych, odzieżowych czy z wyposażeniem wnętrz, które znajdują się w galeriach handlowych. Jeśli te same marki mają placówki w budynkach wolnostojących lub nawet pawilonach handlowych, to nic nie stoi na przeszkodzie, by robić zakupy. Swobodnie możemy też kupować na wszelkiego rodzaju rynkach i bazarach, choć trzeba pamiętać o zachowaniu dystansu od innych osób.

Skoro na świeżym powietrzu można, ale pod dachem w galerii handlowej już nie, to zdesperowani handlowcy przenoszą się z towarem na dwór. Tak właśnie uczyniło kilkoro najemców z galerii handlowej w Krośnie. Za zgodą zarządcy terenu ustawili na parkingu przed galerią namioty i wystawili towar.

bDSvVtSL

Premier uspokaja handlowców

Premier Mateusz Morawiecki został na czwartkowej konferencji prasowej poproszony o skomentowanie tej sytuacji. Szef rządu jest zdania, że dla najemców powierzchni w galeriach handlowych największym problemem, obok braku klientów i niemożności prowadzenia biznesu, jest konieczność płacenia czynszu najmu.

Zobacz także: Galerie handlowe chcą dodatkowych niedziel handlowych. "Niech uderzą się w piersi"

- I dlatego poprosiłem nasze najlepsze zespoły zajmujące się negocjacjami, by wesprzeć sprzedawców i producentów, którzy sprzedają w galeriach handlowych – powiedział Morawiecki.

bDSvVtSR

Nie doprecyzował, co rekomendują owe "najlepsze zespoły" i w jaki sposób ulżyć najemcom, nie uderzając przy tym w interesy galerii handlowych. Tydzień temu pisaliśmy o sprzeciwie zarządców centrów handlowych wobec pomysłu, który zaprezentował rząd. Sprowadzał się on bowiem do tego, że zarządcy mieliby obniżyć czynsz o 80 proc. w czasie trwania lockdownu oraz o 50 proc. przez kolejne trzy miesiące po jego zakończeniu. Sami nie mogliby przy tym oczekiwać żadnych rekompensat ze strony państwa. W tym scenariuszu rząd wprowadza ograniczenia, które dotykają handlowców, ale jego koszty ponoszą centra handlowe. To przez branżę centrów handlowych nie do przyjęcia.

Poza enigmatycznym wskazaniem rozwiązania, nad którym maja pracować jakieś rządowe zespoły, premier mówił o narzędziach z tarczy, które maja pomóc przedsiębiorcom dotrwać do ponownego wznowienia działalności. Wspomniał o postojowym, subwencjach, zwolnieniu z ZUS-u.

Wyraził też nadzieję, że znajdujemy się obecnie w "punkcie przełomowym" pandemii i wkrótce liczba nowych zakażeń zacznie wyraźnie spadać, a jednocześnie szybko wzrastać będzie odsetek zaszczepionych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDSvVtTm
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(17)
Polak63
5 dni temu
Premier błyskotliwy i mądry jak zawsze. Mądry i błyskotliwy inaczej...
Janusz
5 dni temu
Tak tak premierze. Wcale mnie nie zdziwi jak pomocą zajmuje się potajemnie Sasin. Skuteczność zdradza nazwiska tych wybitnych specjalistów. Nie śmieje się w cyrku ten kto mieszka w Polsce.
Kapitan
5 dni temu
Kiedyś kapłani mówili że słońce gaśnie podczas zaćmienia, a teraz posłowie korzystają z tej samej sztuczki
bDSvVtTn
svn
5 dni temu
"Poprosiłem nasze najlepsze zespoły zajmujące się negocjacjami, by wesprzeć sprzedawców i producentów"... nooo, to sukces gwarantowany. Chyba że z tymi "najlepszymi zespołami" chodzi o jakieś bojówki w rodzaju SA przygotowywane na noc kryształową...
piotr
5 dni temu
Oddam miejsce w kolejce do szczepienia,modlitwa w intencji zainteresowanych gratis.
...
Następna strona