Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
KFM
|

Hojność ZUS. Milionowe składki odpuszczone przedsiębiorcom

40
Podziel się:

W ramach Tarczy Antykryzysowej ZUS w Opolu umorzył przedsiębiorcom składki na kwotę ponad 325 mln zł.

Hojność ZUS. Milionowe składki odpuszczone przedsiębiorcom
Opolski ZUS umorzył przedsiębiorcom składki na kwotę 325 mln zł (money.pl, Rafał Parczewski)

Od kilkunastu miesięcy firmy, przedsiębiorcy i osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą, przy spełnieniu konkretnych warunków, mogły być zwolnione z obowiązku opłacania składek na ubezpieczenia społeczne zdrowotne, Fundusz Pracy, Fundusz Solidarnościowy, Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych i Fundusz Emerytur Pomostowych.

Zobacz także: Szybciej na emeryturę przez pandemię? „Warto dłużej pracować”

ZUS - umorzenie składek

Według danych ZUS w Opolu, w województwie pozytywnie rozpatrzono 120 tysięcy wniosków o ulgi. Jak powiedział Sebastian Szczurek, rzecznik opolskiego ZUS, w okresie od marca 2020 do września 2021 roku, ze zwolnienia z obowiązku opłacania składek skorzystało średnio 97 proc. starających się o to płatników składek na Opolszczyźnie. Wartość składek, których nie musieli wpłacać płatnicy wyniosła 325,5 mln złotych.

"Najwięcej wniosków o zwolnienie z opłacania składek wpłynęło do nas od przedsiębiorców, którzy spełniali kryteria od pierwszej do czwartej tarczy antykryzysowej. Zwolnienia z należności dotyczyły marca, kwietnia i maja poprzedniego roku czyli czasu tuż po ogłoszeniu stanu epidemii. W tych trzech miesiącach rozpatrzyliśmy pozytywnie niemal 105 tysięcy wniosków, a wysokość umorzonych składek za ten okres to ponad 286 milionów złotych" – powiedział Szczurek.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(40)
dziki wschód
3 lata temu
No proszę, splajtowałam w nie tym kryzysie, co trzeba. Mnie ZUS nie chce umorzyć składek sprzed 12 lat, kiedy przez notoryczny brak zapłaty od jedynego zleceniodawcy (duża firma państwowa!) musiałam ogłosić upadłość. Teraz mam emeryturę 1300 i co miesiąc 620 muszę płacić do ZUSu. To tak na przestrogę dla osób, które planowałyby zakładać działalność gospodarczą w Polsce.
Płatnik
3 lata temu
zwolnienie dotyczy tylko dwóch miesięcy!!!!
kaja
3 lata temu
skladki zdrowotnej aktualnie nikt nie powinien płacić ,bo za co? Za brak normalnego dostępu do leczenia?
siwa
3 lata temu
Jak jesteśmy tacy bogaci, to dlaczego emeryci będą płacić składkę zdrowotną 9% + PiT 17 % razem 26%. Tu poumarzamy, tam porozdajemy, ale skądś trzeba potem te pieniądze ściągnąć do budżetu. Najlepiej od emerytów, szybciej zejdą z tego świata. HAŃBA
Patriota
3 lata temu
Zamiast podnieść świadczenie 500 plus to oni składki umarzają tym nierobom
...
Następna strona