Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Huta Pokój w Rudzie Śląskiej. Jest porozumienie, jeszcze nie wszystko stracone

0
Podziel się

Jest porozumienie Huty Pokój z Węglokoksem, to szansa na zachowanie stanowisk pracy. Program ma uratować zakład, ale szykuje się długa i niełatwa batalia.

Porozumienie przedstawicieli Huty Pokój i Węglokoksu. Program szansą na uratowanie zakładu
Porozumienie przedstawicieli Huty Pokój i Węglokoksu. Program szansą na uratowanie zakładu (PAP, PAP/Dominik Gajda)
bEqyPiWd

Przedstawiciele Huty Pokój w Rudzie Śląskiej podpisali porozumienie z Węglokoksem w sprawie wprowadzania programu, który powinien zapewnić zakładowi dalszą działalność. Jeśli uda się go wdrożyć w życie, pracownicy nie stracą swych posad - informuje RMF FM. Jednak obecnie największym problemem są sprawy własnościowe.

Węglokoks jest co prawda większościowym udziałowcem, kilka procent jest w prywatnych rękach. Jednak ok. 40 proc. to tzw. akcje niezidentyfikowane. Mogą je posiadać osoby lub firmy zagraniczne. Szansą na rozwiązanie tego problemu może być odzyskanie tego majątku przez Skarb Państwa.

bEqyPiWf

Pierwszym krokiem do poprawy sytuacji jest jednak wypracowane właśnie porozumienie. Cytowani przez RMF FM przedstawiciele Węglokoksu mówią krótko - ten program ma pomóc uratować zakład, a tym samym miejsca pracy. Będzie to jednak długi proces, który może potrwać nawet kilka lat.

Rzecznik prasowy grupy Węglokoks SA. Paweł Cyz podkreśla w rozmowie z rozgłośnią, że w tej chwili trwają prace nad biznesplanem przyszłej działalności, a w najbliższych tygodniach mają być również finalizowane analizy prawne oraz test prywatnego inwestora, czyli opracowania mające umożliwić uzyskanie odpowiednich zgód korporacyjnych.

Zobacz także: Obejrzyj: Na horyzoncie problemy z górnikami
bEqyPiWl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEqyPiWG
gospodarka
KOMENTARZE
(0)