Trwa ładowanie...
bECkykGd
Notowania
Przejdź na

III etap odmrażania gospodarki. Emilewicz: wytyczne dla restauracji i fryzjerów w tym tygodniu

Restauracje, fryzjerzy, salony kosmetyczne - te zakłady będą mogły na nowo się otworzyć, kiedy nastąpi III etap odmrażania gospodarki. - Ruszyć może też infrastruktura czasu wolnego, organizacji wydarzeń do 50 osób. Oczywiście wszystko w nowym reżimie sanitarnym, z nowymi wytycznymi - zastrzegła wicepremier i minister rozwoju Jadwiga Emilewicz. Prace nad nimi trwały w ministerstwie rozwoju. - To duży znak odpowiedzialności, że po otwarciu wszyscy chcą gwarantować bezpieczeństwo sobie i swoim klientom. Jestem przekonana, że będziemy się mogli czuć bezpiecznie - twierdzi minister Emilewicz. Jakie to wytyczne? Przede wszystkim dotyczące liczby osób na metr kwadratowy. W przypadku restauracji otwarte zostaną ogródki, a liczba osób przebywających w środku będzie mniejsza niż wcześniej tak, by zachowana została określona odległość między stolikami. Minister wspomniała też o protokołach dotyczących dezynfekcji stanowisk w zakładach fryzjerskich i kosmetycznych,...

rozwiń
464 reakcje
99
241
124
Podziel się
Komentarze (124)
zobacz więcej komentarzy (124)
bECkykGp
KOMENTARZE
(124)
Lala
rok temu
Powinni fryzjerom kazać kombinezony nosić i podwojne maseczki pp3 , do każdego klienta nowa. Ciekawe czy cena usługi wtedy wzrośnie czy zostanie na takim samym poziomie?
Fryzjer
rok temu
Jestem fryzjerem z Warszawy moim zdaniem za szybko aby otworzyć salony.
Arek
rok temu
Ja u fryzjera byłem, na czarno, ta sama kwota za strzyżenie, panstwo nie chcialo z tego ani grosza(podatek). Prosza sie sami o czarna strefe
bECkykGH
Teo
rok temu
Koronawirus to fakt i nie zniknie czy tego chcemy czy nie. Zostanie i co jakiś czas będzie nas gnębił w mniejszym lub większym stopniu tak jak grypa. Priorytet to szczepionka i odpowiedni lek, a nie strzały z armaty do komara. Życie musi wrócić do normalności te gospodarcze i prywatne nie da się na dłuższą metę chować przed problemem. Strach to zły doradca ta wirusowa fobia może doprowadzić do bezrobocia i anarchii i to nas może wykończyć. Ostrożność nie zaszkodzi ale bez przesady tego rodzaju sytuacje zawsze niosą za sobą jakieś ofiary niestety jest to nieuniknione. Nie popadajmy w paranoję i żyjmy dalej.
Lola
rok temu
Skoro wirus jak ostatnio podaję prasa był w Europie już w listopadzie i do marca nie wymarlismy pomimo braku tych wszystkich ograniczeń to o co tu chodzi zastanówcie się.
...
Następna strona