Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Mateusz Ratajczak
Mateusz Ratajczak
|
aktualizacja

Inflacja galopuje. Wicepremier wskazuje przyczynę

- Tak, jest wszystko droższe. Niestety inflacja doskwiera nam wszystkim. Również zakupy świąteczne są odrobinę droższe niż zwykle – mówił w programie "Newsroom WP" wicepremier Henryk Kowalczyk, komentując szalejącą drożyznę. Prowadzący program Mateusz Ratajczak wyliczył, o ile podrożały podstawowe produkty w polskich sklepach. - Jeśli inflacja jest w granicach siedmiu procent, to znaczy, że ceny produktów spożywczych, jako jeden ze składników inflacji, trzymają się w normie, tak bym to powiedział. Oczywiście dla konsumentów nie jest to dobre zjawisko. Ale ta inflacja jest zjawiskiem powszechnym w całej Europie – mówił Kowalczyk. Wicepremier, zgodnie z narracją rządu, jako główny powód inflacji wymienił politykę klimatyczną Unii Europejskiej i wzrost cen gazu na rynkach. Zdaniem Kowalczyka tarcza antyinflacyjna powinna pomóc w amortyzacji negatywnych skutków inflacji.

KOMENTARZE
(50)
wujek z chaty
2 lata temu
Tusk, Europa, przybysze z Matplanety!!! wszyscy winni, tylko nie PIS!! komu te bzdury wciskacie??
Tales
2 lata temu
W naszym kraju zamiast posuwać się do przodu cofamy się do 20 wieku. Jest źle a będzie nam jeszcze gorzej.
jaz740
2 lata temu
Za czasów Rządu D.Tuska była wręcz deflacja.Wiem że wtedy biorąc 100 zł.,po miesiącu miałem te 100 zł.Rządy ciemniaków Dobrej Zmiany postarały się żeby ze 100 zł został mi 90 zł.To dopiero początek.
Jan
2 lata temu
tylko w Europie inflacja wynosi 4-5% a w Polsce oficjalnie 7-8%, więc o czym on gada, znowu mamy rekord ! jak zwykle Polacy - rekordziści !
przekupień
2 lata temu
Kowalczyk idź wciskać swój kit na bazar. Jak myślisz, jeszcze ci ktoś wierzy?
...
Następna strona