Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Inflacja przebije 20 proc.? Rząd ma problem. Marek Belka: wszyscy o tym mówią, łącznie z analitykami NBP

- Słowa: dbamy o wartość polskiego pieniądza, które zawsze widzimy za plecami prezesa NBP Adama Glapińskiego podczas konferencji prasowych, to tylko hasło - powiedział w programie "Newsroom" prof. Marek Belka, były premier, były szef NBP, europoseł. - Mam wrażenie, że od jakiegoś czasu NBP zmienił mandat dla swojego działania i przede wszystkim dba o pomyślność gospodarczą aktualnego rządu. A konstytucja mówi, że mają dbać o złotego. Natomiast powoływanie się na konstytucję w dzisiejszych czasach to jednak egzotyka. Jeśli chodzi o inflację, to pewne jest, że likwidacja tarczy antyinflacyjnej podniesie nam tempo wzrostu cen do ponad 20 proc. i to zobaczymy już na początku przyszłego roku. Wszyscy o tym mówią, łącznie z analitykami NBP.

0
0
38
Podziel się
Komentarze (38)
zobacz więcej komentarzy (38)
KOMENTARZE
(38)
Cezary N.
2 miesiące temu
Jackowski nie zaryzykuje podać dokładnej wysokości inflacji w przyszłym roku, a ja się nie waham. Inflacja dobije do 25% w roku 2023!
Chazarzy
2 miesiące temu
Glapiński z Kaczyńskim mówią że deflacja nam grozi.
Beeeeeeeeee
2 miesiące temu
Barnaki po to są, na futro
Gość
2 miesiące temu
Obecny obóz rządzący przejął instytucje państwa na własność. NBP został zmieniony w bank emisyjny, który służy obozowi rządzącemu, a nie obywatelom.
Ula
2 miesiące temu
Więcej podatków to inflacja bedzie spadać !
...
Następna strona