Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Milion osób wyłudza zasiłki dla bezrobotnych

0
Podziel się:

Według badania socjologicznego "Diagnoza Społeczna 2007", rzeczywisty poziom bezrobocia w naszym kraju jest o połowę niższy, niż wynikające ze statystyk 12 procent.

Milion osób wyłudza zasiłki dla bezrobotnych
(PAP/ Andrzej Grygiel)

Autor tego największego w Polsce badania socjologicznego, profesor Janusz Czapiński, mówi, że z ankiety jasno wynika, iż Polakom nie chce się pracować.

Jak wskazują badania, zarejestrowanych jest milion 800 tysięcy bezrobotnych, jednak połowa z nich w ciągu ostatnich lat nie starała się podjąć pracy. Z tego wynika, że prawie milion osób wyłudza zasiłki.

ZOBACZ TAKŻE:
Bezrobocie w PolsceMinister pracy, Joanna Kluzik - Rostkowska, przyznała w rozmowie z "Dziennikiem", że bezrobocie w Polsce jest częściowo fikcyjne. Dlatego zamierza stworzyć system kontroli nad osobami zarejestrowanymi jako bezrobotne. Pozwoli on sprawdzać, czy naprawdę nie mogą oni znaleźć pracy, czy też nie chcą podjąć legalnego zatrudnienia, aby wciąż pobierać zasiłki i korzystać z darmowej opieki zdrowotnej.

Z przytoczonych w gazecie badań Konferencji Pracodawców Prywatnych "Lewiatan" wynika, że w 2005-tym roku półtora miliona osób pracowało w Polsce na czarno.

"Dziennik" podaje, że na zasiłki dla bezrobotnych polscy podatnicy wydali w ubiegłym roku 3 miliardy 700 milionów złotych.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)