Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
gospodarka
28.09.2020 18:38

Intersport dostanie subwencję z PFR. Kwota robi wrażenie

Aż 25 mln zł otrzyma popularny sklep sportowy w ramach tarczy finansowej Polskiego Funduszu Rozwoju. Właśnie została podpisana umowa w tej sprawie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Wikimedia Commons)
Intersport Polska otrzyma od PFR 25 mln zł

Koronawirus dotknął wielu branż polskiej gospodarki. Jedną z nich jest handel detaliczny, który wiosną praktycznie nie istniał. A przynajmniej nie w galeriach handlowych, które przez kilka tygodni pozostawały zamknięte.

Efekt? Wiele firm z tej branży mocno ucierpiało i straciło źródło przychodów. Żeby przetrwać, muszą prosić o pomoc państwo.

Jedną z takich firm jest Intersport Polska, czyli sieć sklepów ze sprzętem sportowym. Spółka właśnie podpisała umowę z Polskim Funduszem Rozwoju, która daje im 25 mln zł subwencji od państwa. Pieniądze zostaną wypłacone jednorazowo - poinformował Intersport Polska w komunikacie.

Tarcza finansowa zwiększy dług publiczny. Prezes PFR: "to się opłaci"

Spłata pożyczki rozpoczyna się 30 czerwca 2021 roku i potrwa do 30 czerwca 2024 r. Będzie spłacana w kwartalnych ratach kapitałowych wynoszących 1,92 mln zł.

Co w zamian? Intersport ma utrzymać zatrudnienie, rozwijać nowy koncept sklepu i stawiać na transformację cyfrową.

Paweł Borys, szef Polskiego Funduszu Rozwoju.
Tarcza finansowa dla dużych firm. Złożono 170 wniosków

Intersport Polska to jeden z większych detalistów, jeśli chodzi o sprzedaż sprzętu sportowego w Polsce. Od 2006 roku jest notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
28-09-2020

m-53Nie tyle subwencja ile ujemnie oprocentowana pożyczka. Ale oczywiście to bardzo dobra pomoc dla firmy. Dostaną 25 mln, do spłacenia 23 mln. Moja firma … Czytaj całość

29-09-2020

żabojadPLNie wiem jaki jest profil Intersport w Polsce. Sklep, który mam w pobliżu (Francja) to bardziej sklep odzieżowy niż sportowy. Niezły wybór rowerów, … Czytaj całość

29-09-2020

KlechPrzecież to nie jest polska firma!!!

Rozwiń komentarze (3)