Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
MWL
|
aktualizacja

Izera ma nowego prezesa. Rada nadzorcza wybrała

9
Podziel się:

Piotr Regulski został powołany na prezesa ElectroMobility Poland. To spółka, która ma produkować samochody elektryczne pod marką Izera i zbudować fabrykę w Jaworznie.

Izera ma nowego prezesa. Rada nadzorcza wybrała
Izera ma być polską marką aut elektrycznych z Jaworzna (East News, TOMASZ KAWKA)

Jednocześnie rada nadzorcza odwołała z dniem 19 maja Pawła Ponetę ze stanowiska p.o. prezesa EMP. Poneta pozostaje w radzie nadzorczej spółki.

Jak poinformowała Electromobility Poland Regulski jest specjalistą w zakresie zarządzania strategicznego, współpracował z firmami z branży usługowej, produkcyjnej i nowych technologii w kraju i za granicą. Do 2017 r. związany był z Grupą Impel, specjalizującą się w obsłudze procesów biznesowych i pomocniczych. Od 2019 r. był członkiem zarządu Ruchu, a w latach 2020-2021 pełnił funkcję prezesa tej firmy. W latach 2021-2022 zasiadał w zarządzie Energa Logistyka.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Dealer Rolls-Royce, McLaren, Aston Martina "Sprzedaję 2,5 tys aut rocznie" Piotr Fus w Biznes Klasie

Co z budową aut elektrycznych Izera?

ElectroMobility Poland powstała w październiku 2016 r. jako spółka czterech kontrolowanych przez państwo koncernów energetycznych: PGE, Energi, Enei oraz Tauronu. Obecnie większościowym akcjonariuszem jest Skarb Państwa, który ma 90,8 proc. akcji; pozostali akcjonariusze, czyli PGE, Enea, Turon i kontrolowana przez Orlen Energa mają po 2,3 proc. udziałów. Zadaniem spółki jest przygotowanie produkcji samochodów elektrycznych marki Izera.

W marcu br. EMP wybrała generalnego wykonawcę fabryki Izery - firmę Mirbud. Strony podpisały list intencyjny warunkujący podpisanie umowy uzyskaniem przez EMP zgód korporacyjnych. Współpraca ma zostać potwierdzona odrębną umową o generalne wykonawstwo inwestycji po uzyskaniu przez spółkę EMP zgód korporacyjnych. Według EMP wybór generalnego wykonawcy i podpisanie stosownych umów umożliwiłyby uruchomienie masowej produkcji samochodów do połowy 2026 r. Dotąd spółka deklarowała uruchomienie produkcji polskiego elektryka w grudniu 2025 r., a sprzedaż - w 2026 r.

W maju 2024 r. Prezydent Jaworzna wydał EMP pozwolenie na budowę zakładu produkcyjnego Izery.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
infrastruktura
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(9)
Bareja
2 tyg. temu
Po kolei każdy koleś z zarządu zostanie powołany na prezesa zarobi potem zostanie odwołany weźmie odprawe i dzięki temu nikt w zarządzie nie bedzie sie czuł pokrzywdzony. A potem ten Miś spokojnie zgnije i nikt nie zada pytania po co ten Miś był.
Planeta
2 tyg. temu
Dlaczego na granicy nie ma jeszcze poboru opłaty klimatycznej od kierowców samochodów spalinowych. Było by na wiele spraw związanych z ekologicznym transportem. To w zasadzie łatwo zorganizować na wzór wjazdu na płatną autostradę.
Kielczanin40+
4 tyg. temu
Jak oceniacie szanse na robienie swojego dobrego elektryka za rozsądną cenę zamiast kupowania u chińczyków (nieźle płatne miejsca pracy, wplywy z podatków)?
Kielczanin40+
4 tyg. temu
Wypromowana marka dobrze, ale żeby powstał efektywnie kosztowo i jakościowy jeżdżący samochód, bez udziału prywatnych firm i start-upów ciężko będzie... Państwo powinno zatrzymać ok.50% udziałów by mieć interes w torowaniu przepisów itp
Ghost
4 tyg. temu
To cudowna wiadomość nareszcie powstanie coś z niczego . A nóż widelec premier nie zauwazy i może się uda.