Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Tomasz Sąsiada
|
aktualizacja

Jarosław Bator dołącza do Echo Investment. Oto, czym będzie się zajmował

3
Podziel się:

Jarosław Bator został dyrektorem rozwoju biznesu w Echo Investment. Objął też fotel dyrektora zarządzającego należącej do Echo spółki CitySpace. Będzie czuwał nad dalszym rozwojem polskiego operatora elastycznych powierzchni biurowych.

Jarosław Bator dołącza do Echo Investment
Jarosław Bator dołącza do Echo Investment (Echo Investment, Echo Investment)

- Zawsze, gdy pojawia się możliwość robienia ciekawych, nowych projektów, warto ją rozważyć. Tutaj pojawiła się taka możliwość. Dodatkowo jest to pokrewne z tym, w czym się ostatnio rozwijałem. Dlatego postanowiłem spróbować się w czymś nowym - mówi money.pl Jarosław Bator, tłumacząc decyzję o dołączeniu do Echo Investment i przejęciu sterów w CitySpace.

Ta ostatnia firma jest operatorem elastycznych powierzchni biurowych, ma największą sieć lokalizacji w całym kraju. Zarządza biurami serwisowanymi, biurami hybrydowymi i wirtualnymi, a także salami konferencyjnymi i salami spotkań.

- W 2019 roku CitySpace powiększyło zarządzaną powierzchnię o 70 proc. i uruchomiło cztery nowe biura we Wrocławiu, Warszawie i Krakowie. W nadchodzących miesiącach mamy w planach wejście na rynek łódzki oraz ugruntowywanie naszej rozpoznawalności w miastach, w których już działamy - mówi, cytowany w komunikacie spółki, Nicklas Lindberg, prezes Echo Investment.

Zobacz także: Obejrzyj też: Ukraińcy budują Polakom mieszkania. Mogą wyjechać. "Cały rynek drży. Budowy staną, ceny wystrzelą"

Jak tłumaczy nam Jarosław Bator, rynek powierzchni biurowych coraz bardziej kieruje się właśnie w stronę powierzchni coworkingowych i biur serwisowanych.

- Ludzie oczekują coraz więcej elastyczności. Od miejsca, w którym mieszkamy, przez sposób, w jaki się przemieszczamy, po robienie zakupów. To samo będzie wkraczało do biur. Coraz więcej firm będzie chciało mieć nie tylko stałe siedziby z umową na kilka lat, ale także dostęp do elastycznych biur, w których mogą postawić dodatkowe osoby - mówi Bator.

- Z mojego doświadczenia wynika, że biura nigdy nie są idealnie zagospodarowane. Albo ludzi jest w nich za dużo, albo za mało. A biura serwisowane czy coworkingi dają możliwość podzielenia zasobu biurowego. Część to biura trzymane na długich umowach, a część w biurach coworkingowych - dodaje.

- Już dziś dużo firm tak robi. Niektóre z korporacji wpisują to już nawet w swoją strategię. Zakładają na przykład, że 10 proc. biur będzie w coworokingu czy na zasadzie flexible office - kwituje Bator.

CitySpace ma dziś w portfolio dziesięć biur zlokalizowanych w największych miastach w Polsce – w Warszawie, Wrocławiu, Gdańsku, Katowicach i Krakowie. Zarządza obecnie blisko 17 tys. mkw., na których znajduje się prawie 1,5 tys. miejsc pracy.

Jarosław Bator ma 20-letnie doświadczenie na rynku nieruchomości i w obszarze doradztwa. Przed dołączeniem do Echo Investment pełnił funkcję dyrektora zarządzającego Business Link. Oprócz tego w zespole Skanska, jako dyrektor rozwoju biznesu, był odpowiedzialny za poszerzanie działalności spółki.

Zdobywał też doświadczenie jako senior menedżer EY Real Estate Services Group, a także dyrektor zarządzający i członek zarządu Polskich Kolei Państwowych, gdzie zaangażowany był w działania restrukturyzacyjne oraz rozwój organizacji.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

nieruchomości
inwestycje
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(3)
Dudek
4 lata temu
Ucz się, poszerzaj wiedzę to będziesz kumał.
Zbynio
4 lata temu
Dokładnie, kogo to obchodzi! o co kaman, info od czapy! mem korporacyjny! :D dziennikarstwo zeszło na psy! chałowy artykuł z gazetki ściennej...
Mario
4 lata temu
A kogo to obchodzi