Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Jarosław Kaczyński uspokaja. Rząd PiS jest przygotowany na ewentualny kryzys ekonomiczny

55
Podziel się:

- Dzięki naszej polityce antycyklicznej i prorozwojowej skutki kryzysu będą albo w ogóle wyeliminowane, albo w każdym razie bardzo niewielkie - obiecuje prezes PiS.

Jarosław Kaczyński uspokaja. Rząd PiS jest przygotowany na ewentualny kryzys ekonomiczny
Jarosław Kaczyński uspokaja. Rząd PiS jest przygotowany na ewentualny kryzys ekonomiczny (East News, JACEK DOMINSKI/REPORTER)
bEEzKKXp

- Nie wiem, czy nadejdą gorsze czasy i lepiej złego nie wywoływać, natomiast jeżeli nadejdą, to jesteśmy przygotowani - zapewnił w poniedziałek w Polsat News Kaczyński.

- Nasza polityka antycykliczna, prorozwojowa, oparta m.in. na popycie, ale także na wspieraniu przedsiębiorców, to jest polityka, która może doprowadzić do tego, że skutki kryzysu będą albo w ogóle wyeliminowane, albo w każdym razie bardzo niewielkie - dodał.

Jarosław Kaczyński był pytany o kwestię kryzysu ze względu na słowa Grzegorza Schetyny. Lider PO mówił w niedzielę na konwencji, że do Polski nadciąga kryzys i nasz kraj nie jest na to przygotowany.

bEEzKKXr
Zobacz także: Obejrzyj też: Wybory parlamentarne 2019. "Nowe wielkie kłamstwo Kaczyńskiego". Marek Sawicki o obietnicy PiS

Prezes PiS stwierdził, że trzeba podnosić płacę minimalną w imię rozwoju gospodarczego.

- My mamy dzisiaj 71 proc. przeciętnej Unii. Naukowcy z SGH mówią, że dojście do tej przeciętnej zajmie 14 lat. Chcielibyśmy to troszkę przyspieszyć. Oczywiście, bez cudów, nie na zasadzie, że to przyspieszymy dwukrotnie, ale może za rok, dwa, uda się to przyspieszyć - stwierdził.

bEEzKKXx

Kaczyński przekonywał też, że polityka społeczna PiS wpisuje się w politykę antykryzysową i uznał, że programy społeczne PiS nie spowodowały dezaktywizacji zawodowej kobiet. Dodał też, że da się poprawiać sytuację w Polsce bez zmiany konstytucji.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEEzKKXS
KOMENTARZE
(55)
Gość 1
rok temu
Pan prezes bardzo subiektywnie ocenia sytuację bo jego pewnie kryzys nie dotyczy i mówi w czasie przyszłym że kryzys będzie niewielki zapominając że kryzys już jest. Ludzie stracili pracę, obniżki pensji, inflacja, zamykanie firm, a Pan prezes mówi że będzie spoko no i robi wszystko żeby wyjść z UE która nas na ten czas uratowała przelewając 25 mld euro ale mówi o świetlanej przyszłości w UE jak to dogonimy jej standart zarobków.
Kennedy
2 lata temu
Każdy kryzys to sprawka Hien Masońskich
PITi
2 lata temu
już to widzę...Zamiast gadać dyrdymały może kulawy starzec powiedziałby coś od rzeczy i poparł to faktami, wyliczeniami a nie gada co chce....A tak z ciekawości zapytam, skąd starzec może mieć pojęcie o ekonomiii????
bEEzKKXT
Achim
2 lata temu
Tylko ciekaw kto napedza ta cala gospodarke polska ten rzad nawet inwestowac nie potrawi jarus szykuj dobre wiesci od pieniedzy do nedzy
WWW
2 lata temu
BĘDĄ OKRADAĆ NAS UCZCIWIE PRACUJĄCYCH PODWYŻSZAJĄC PODATKI I ZUS I ROZDAWAĆ NYGUSOM,BANDA ZŁODZIEI.NIECH POWIE JAK OKRADLI ROLNIKÓW NA DOPŁATACH OKRADAJĄC ICH NA 6 MILIARDÓW EURO.
...
Następna strona