Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Jarosław Kaczyński uspokaja. Rząd PiS jest przygotowany na ewentualny kryzys ekonomiczny

- Dzięki naszej polityce antycyklicznej i prorozwojowej skutki kryzysu będą albo w ogóle wyeliminowane, albo w każdym razie bardzo niewielkie - obiecuje prezes PiS.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Jarosław Kaczyński uspokaja. Rząd PiS jest przygotowany na ewentualny kryzys ekonomiczny (Fot: JACEK DOMINSKI/REPORTER)

- Nie wiem, czy nadejdą gorsze czasy i lepiej złego nie wywoływać, natomiast jeżeli nadejdą, to jesteśmy przygotowani - zapewnił w poniedziałek w Polsat News Kaczyński.

- Nasza polityka antycykliczna, prorozwojowa, oparta m.in. na popycie, ale także na wspieraniu przedsiębiorców, to jest polityka, która może doprowadzić do tego, że skutki kryzysu będą albo w ogóle wyeliminowane, albo w każdym razie bardzo niewielkie - dodał.

Jarosław Kaczyński był pytany o kwestię kryzysu ze względu na słowa Grzegorza Schetyny. Lider PO mówił w niedzielę na konwencji, że do Polski nadciąga kryzys i nasz kraj nie jest na to przygotowany.

Obejrzyj też: Wybory parlamentarne 2019. "Nowe wielkie kłamstwo Kaczyńskiego". Marek Sawicki o obietnicy PiS

Prezes PiS stwierdził, że trzeba podnosić płacę minimalną w imię rozwoju gospodarczego.

- My mamy dzisiaj 71 proc. przeciętnej Unii. Naukowcy z SGH mówią, że dojście do tej przeciętnej zajmie 14 lat. Chcielibyśmy to troszkę przyspieszyć. Oczywiście, bez cudów, nie na zasadzie, że to przyspieszymy dwukrotnie, ale może za rok, dwa, uda się to przyspieszyć - stwierdził.

Kaczyński przekonywał też, że polityka społeczna PiS wpisuje się w politykę antykryzysową i uznał, że programy społeczne PiS nie spowodowały dezaktywizacji zawodowej kobiet. Dodał też, że da się poprawiać sytuację w Polsce bez zmiany konstytucji.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
08-10-2019

podlaskie62Oj panie prezesie nie ma pan pojęcia o gospodarce i sieje propagandę i po prostu kłamie. Jest pan bardzo rządny władzy. Po trupach do celu.

08-10-2019

wyborcabrednie tego pana już wszyscy znamy...po trupach do władzy i po trupach żeby utrzymać władzę..ale to sie tym razem nie uda

08-10-2019

W 1939,nasza propaganda też głosiła, że jesteśmy do wojny przygotowani i nie oddamy Niemcom nawet jednego guzika, a jak się to wszystko skończyło to wszyscy … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (55)