Notowania

Jawność zarobków w NBP. PiS stracił cierpliwość, poprze projekt ustawy PO

Opozycja i partia rządząca zgadzają się, co do konieczności ujawnienia zarobków w Narodowym Banku Polskim. - Jeżeli nie będzie przeszkód formalno-prawnych, z pewnością poprzemy projekt ustawy autorstwa PO – zapowiedziała rzeczniczka PiS Beata Mazurek.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Projekt ustawy nowelizacji ustawy o ograniczeniu prowadzenia działalności gospodarczej przez osoby pełniące funkcje publiczne Platforma złożyła we wtorek. (Fot: Grzegorz Banaszak/REPORTER)

Prezes NBP i osoby zajmujące kierownicze stanowiska w banku centralnym musieliby składać jawne oświadczenia majątkowe. Takich zmian w prawie chce Platforma Obywatelska. I, jak informuje Polska Agencja Prasowa, w tej sprawie opozycja może liczyć na poparcie PiS.

Beata Mazurek, rzecznik rządu, już po konferencji NBP dotyczącej zarobków w banku prowadzonym przez Adama Glapińskiego, zapowiedziała, że jeżeli tylko nie będzie przeszkód formalno-prawnych, to z pewnością rząd poprze projekt ustawy autorstwa PO w tej sprawie.

Przyznała również, że środowa konferencja NBP nie wyczerpuje tematu – informuje PAP.

Projekt ustawy nowelizacji ustawy o ograniczeniu prowadzenia działalności gospodarczej przez osoby pełniące funkcje publiczne Platforma złożyła we wtorek.

Zobacz: Prezes PKO BP o zarobkach w NBP. "Powinny być transparentne i znane:

Temat zarobków w NBP wypłynął za sprawą doniesień ”Gazety Wyborczej”, dotyczących wysokich zarobków współpracowniczki prezesa Glapińskiego – Martyny Wojciechowskiej. Według dziennika ma zarabiać 65 tys. zł miesięcznie.

Jak pisaliśmy w money.pl, zarobki najbliższych współpracownic prezesa Adama Glapińskiego i pozycja, jaką w banku centralnym zajmuje Kamila Sukiennik i Martyna Wojciechowska to tematy niewygodne dla PiS. Politycznie może kosztować PiS tyle, ile sprawa nagród przyznawanych ministrom w rządzie Beaty Szydło.

Finanse w Narodowym Banku już zaczęła Najwyższa Izba Kontroli. Jak zapowiedział prezes NIK, jeszcze w tym roku skontrolowane zostaną wynagrodzenia wszystkich pracowników w tym i prezesa Glapińskiego.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
09-01-2019

sdfPO oburzone afera LOL. Sami kradli ile wlezie

09-01-2019

ObiektywnyOficjalne zarobki to i tak grosze w porównaniu z przekrętami i łapówkami. Tylko niezależna od PiS prokuratura i CBA może to zmienić.

09-01-2019

FujTrzeba obiektywnie powiedzieć że PO lepiej kradlo...200 miliardów oszczędności życia Polaków z ofe i cichutko...

Rozwiń komentarze (23)