Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac. oprac. Agata Kalińska
|

Jest wykonawca wylotówki z Warszawy. Trwa analiza ofert na A2

11
Podziel się

Polaqua wybuduje południową wylotówkę z Warszawy, czyli S7 od węzła Lotnisko na Południowej Obwodnicy Warszawy do węzła Lesznowola. Grogowcy otworzyli także oferty na zaprojektowanie i budową A2 między Mińskiem a Siedlcami.

Jest wykonawca wylotówki z Warszawy. Trwa analiza ofert na A2
(GDDKiA)
bDpdqJnV

Ofertę na dokończenie S7 wybrano w piątek. Odcinek od węzła Lotnisko do węzła Lesznowola (z węzłem) o długości 6,6 km będzie ma mieć dwie jezdnie po trzy pasy ruchu. W ramach zadania wybudowane zostaną dwa węzły drogowe: Zamienie i Lesznowola. Ponadto powstaną obiekty inżynierskie, kładka pieszo-rowerowa, urządzenia ochrony środowiska i bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Ten odcinek warszawskiej wylotówki nie ma szczęścia. Generalna Dyrekcja odstąpiła od umowy ze spółką Rubau Polska, która miała budować drogę. Dlatego ponownie musiała wybierać wykonawcę. Wcześniej GDDKiA wielokrotnie wzywała firmę, do rzetelnej i zgodnej z podpisaną umową realizacji kontraktu.

bDpdqJnX

Docelowo, po ukończeniu S7 Warszawa - Grójec kierowcy zyskają nowy wyjazd z Warszawy w kierunku Krakowa. W efekcie podróżujący na południe kraju od Południowej Obwodnicy Warszawy (S2)
do granicy województw świętokrzyskiego i małopolskiego, a w przyszłości również do Krakowa, dojadą bezkolizyjną drogą ekspresową.

Zobacz także: Obejrzyj: Innowacyjne rozwiązania w sektorze produkcji lotniczej w Województwie Podkarpackim

Również w piątek drogowcy otworzyli oferty w przetargu na zaprojektowanie i budowę trzeciego, a zarazem ostatniego odcinka autostrady A2 pomiędzy końcem obwodnicy Mińska Mazowieckiego a początkiem obwodnicy Siedlec. Chodzi o ponad 12-kilometrowy fragment od węzła Groszki do węzła Siedlce Zachód (Swoboda). Wpłynęło dziewięć ofert, z czego sześć w kosztorysie GDDKiA.

bDpdqJod

Wykonawca na realizację zadania będzie miał 36 miesięcy od daty zawarcia umowy. Najniższą ofertę złożył China State Construction Engineering z Chin, a najwyższą - Budimex.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDpdqJoy
KOMENTARZE
(11)
Mateusz
11 miesięcy temu
Przepraszam, ale czy osoby piszące artykuły dostają za nie pieniądze? Jeżeli tak to wypadałoby podejść do każdego artykułu z należytą starannością, a nie popełniać błąd za błędem. Kim są "Grogowcy" ? Co autor ma na myśli pisząć " ... o długości 6,6 km będzie ma mieć dwie jezdnie..." Dużo więcej błędów stylistycznych mamy w tym artykule. Dopuszczajmy więcej ludzi, którzy nie maja pojęcia o języku polskim , a nieługo artykuły będą wyglądały " Kali mieć, Kali umieć"
Siedlczanin
11 miesięcy temu
Jednak dobrą inwestycją okazało się kupno mieszkania w Siedlcach :) Oby tylko nie nastał kryzys, bo inaczej nici z drogi.
egon
11 miesięcy temu
dk 10 -obwodnica wałcza 18 km - buduja 5 lat i teraz nawet nie podaja terminu konca budowy
bDpdqJoz
zzz
11 miesięcy temu
Dzięki pani Redaktor powstał nowy zawód w Polsce - Grogowiec
JK
11 miesięcy temu
PIS przez 4 lata nie oddał do użytku żadnej drogi. Wszystkie oddawane to są drogi Tuska i Kopacz. Nowe przetargi padają jeden za drugim. PIS nie panuje nad umowami z wykonawcami stąd nie ma mowy o nowych przetargach i ich realizacji.