Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Agata Kalińska
|

Jest wykonawca wylotówki z Warszawy. Trwa analiza ofert na A2

11
Podziel się:

Polaqua wybuduje południową wylotówkę z Warszawy, czyli S7 od węzła Lotnisko na Południowej Obwodnicy Warszawy do węzła Lesznowola. Grogowcy otworzyli także oferty na zaprojektowanie i budową A2 między Mińskiem a Siedlcami.

Jest wykonawca wylotówki z Warszawy. Trwa analiza ofert na A2
(GDDKiA)

Ofertę na dokończenie S7 wybrano w piątek. Odcinek od węzła Lotnisko do węzła Lesznowola (z węzłem) o długości 6,6 km będzie ma mieć dwie jezdnie po trzy pasy ruchu. W ramach zadania wybudowane zostaną dwa węzły drogowe: Zamienie i Lesznowola. Ponadto powstaną obiekty inżynierskie, kładka pieszo-rowerowa, urządzenia ochrony środowiska i bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Ten odcinek warszawskiej wylotówki nie ma szczęścia. Generalna Dyrekcja odstąpiła od umowy ze spółką Rubau Polska, która miała budować drogę. Dlatego ponownie musiała wybierać wykonawcę. Wcześniej GDDKiA wielokrotnie wzywała firmę, do rzetelnej i zgodnej z podpisaną umową realizacji kontraktu.

Docelowo, po ukończeniu S7 Warszawa - Grójec kierowcy zyskają nowy wyjazd z Warszawy w kierunku Krakowa. W efekcie podróżujący na południe kraju od Południowej Obwodnicy Warszawy (S2)
do granicy województw świętokrzyskiego i małopolskiego, a w przyszłości również do Krakowa, dojadą bezkolizyjną drogą ekspresową.

Zobacz także: Obejrzyj: Innowacyjne rozwiązania w sektorze produkcji lotniczej w Województwie Podkarpackim

Również w piątek drogowcy otworzyli oferty w przetargu na zaprojektowanie i budowę trzeciego, a zarazem ostatniego odcinka autostrady A2 pomiędzy końcem obwodnicy Mińska Mazowieckiego a początkiem obwodnicy Siedlec. Chodzi o ponad 12-kilometrowy fragment od węzła Groszki do węzła Siedlce Zachód (Swoboda). Wpłynęło dziewięć ofert, z czego sześć w kosztorysie GDDKiA.

Wykonawca na realizację zadania będzie miał 36 miesięcy od daty zawarcia umowy. Najniższą ofertę złożył China State Construction Engineering z Chin, a najwyższą - Budimex.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(11)
Robert
4 lata temu
Chciałem zwrócić uwagę na mapkę: S8 - Kobyłka, Wołomin Odcinek nie jest "w realizacji" - od mniej więcej trzech lat jest niedokończony i się nic na nim nie dzieje - Zjazdów nie ma, skrzyżowania rozgrzebane! Bo może tam na "górze" nic nie wiedzą :-) - przecież nie dopuszczam do myśli, że wprowadzają nas świadomie w błąd.
ma
4 lata temu
Ludzie każda droga to minimum 5 lat . Od pomysłu dokumentacji , przetargów, wykupu ziemi i znów przetarg na wykonawcę i inspektora nadzoru , odwołania i zabezpieczenie w kasę i do roboty.
Żeglarz
4 lata temu
cytuję "Grogowcy otworzyli także oferty na zaprojektowanie i budową A2 między Mińskiem a Siedlcami." dobrze że nie "Johny Walkerowcy" . Grog to chyba na dawnych statkach i okrętach
JK
4 lata temu
PIS przez 4 lata nie oddał do użytku żadnej drogi. Wszystkie oddawane to są drogi Tuska i Kopacz. Nowe przetargi padają jeden za drugim. PIS nie panuje nad umowami z wykonawcami stąd nie ma mowy o nowych przetargach i ich realizacji.
Bizon
4 lata temu
A tak z ciekawości. Ta "autostrada" to będzie leciała w pasie obecnej drogi? czy nową trasą? Bo jak w pasie obecnej drogi to nie będzie alternatywy żeby ją ominąć...