Notowania

Jest wykonawca wylotówki z Warszawy. Trwa analiza ofert na A2

Polaqua wybuduje południową wylotówkę z Warszawy, czyli S7 od węzła Lotnisko na Południowej Obwodnicy Warszawy do węzła Lesznowola. Grogowcy otworzyli także oferty na zaprojektowanie i budową A2 między Mińskiem a Siedlcami.

Podziel się
Dodaj komentarz
(GDDKiA)

Ofertę na dokończenie S7 wybrano w piątek. Odcinek od węzła Lotnisko do węzła Lesznowola (z węzłem) o długości 6,6 km będzie ma mieć dwie jezdnie po trzy pasy ruchu. W ramach zadania wybudowane zostaną dwa węzły drogowe: Zamienie i Lesznowola. Ponadto powstaną obiekty inżynierskie, kładka pieszo-rowerowa, urządzenia ochrony środowiska i bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Ten odcinek warszawskiej wylotówki nie ma szczęścia. Generalna Dyrekcja odstąpiła od umowy ze spółką Rubau Polska, która miała budować drogę. Dlatego ponownie musiała wybierać wykonawcę. Wcześniej GDDKiA wielokrotnie wzywała firmę, do rzetelnej i zgodnej z podpisaną umową realizacji kontraktu.

Budowa drogi ekspresowej S7 napotkała na swej drodze już kilka problemów.
S7 z problemami i kolejnym przetargiem. GDDKiA szuka chętnych do pracy
Budowa drogi ekspresowej S7 napotkała na swej drodze już kilka problemów.
S7 z problemami i kolejnym przetargiem. GDDKiA szuka chętnych do pracy

Docelowo, po ukończeniu S7 Warszawa - Grójec kierowcy zyskają nowy wyjazd z Warszawy w kierunku Krakowa. W efekcie podróżujący na południe kraju od Południowej Obwodnicy Warszawy (S2) do granicy województw świętokrzyskiego i małopolskiego, a w przyszłości również do Krakowa, dojadą bezkolizyjną drogą ekspresową.

Obejrzyj: Innowacyjne rozwiązania w sektorze produkcji lotniczej w Województwie Podkarpackim

Również w piątek drogowcy otworzyli oferty w przetargu na zaprojektowanie i budowę trzeciego, a zarazem ostatniego odcinka autostrady A2 pomiędzy końcem obwodnicy Mińska Mazowieckiego a początkiem obwodnicy Siedlec. Chodzi o ponad 12-kilometrowy fragment od węzła Groszki do węzła Siedlce Zachód (Swoboda). Wpłynęło dziewięć ofert, z czego sześć w kosztorysie GDDKiA.

Budowa S7. Kolejny krok do nowej wylotówki z Warszawy
Budowa dróg. Jest zgoda wojewody ws. ważnego odcinka S7

Wykonawca na realizację zadania będzie miał 36 miesięcy od daty zawarcia umowy. Najniższą ofertę złożył China State Construction Engineering z Chin, a najwyższą - Budimex.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: gddkia, drogi w polsce, s7, a2, autostrady, budowa dróg, infrastruktura
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
15-01-2020

wyborcaBrawo Rząd Dobrej Zmiany!!! Aż serce rośnie, gdy spogląda się na te wszystkie wspaniałe, realizowane inwestycje drogowe. Tylko dlaczego tak późno … Czytaj całość

15-01-2020

SiedlczaninJednak dobrą inwestycją okazało się kupno mieszkania w Siedlcach :) Oby tylko nie nastał kryzys, bo inaczej nici z drogi.

15-01-2020

MateuszPrzepraszam, ale czy osoby piszące artykuły dostają za nie pieniądze? Jeżeli tak to wypadałoby podejść do każdego artykułu z należytą starannością, a … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (11)