Trwa ładowanie...
bEicWMWJ

Notowania

Przejdź na

Jest zgoda ws. unijnego budżetu. Polski biznes odetchnął z ulgą

- Jesteśmy zadowoleni. Wszystkie środowiska gospodarcze bardzo intensywnie zajmowały stanowisko proeuropejskie, przeciwko wetu. Cieszę się, że zwyciężył zdrowy rozsądek. Można sobie zadawać pytanie: po co to wszystko było? Jednak ważne jest, że mamy stabilne ramy finansowe na najbliższe 7 lat i Fundusz Odbudowy. To oznacza szansę na szybsze wyjście z kryzysu przez całą Europę, w tym także przez Polskę - mówił w specjalnym wydaniu programu "Newsroom WP" Wojciech Kostrzewa, prezes Polskiej Rady Biznesu. Jak powinny być wydawane unijne pieniądze? - Polski biznes stawia bardzo konsekwentnie na transformację energetyczną i cyfrową. Zasady alokacji tych środków powinny być jak najbardziej transparentne. Jednak myślę, że połączenie budżetu UE z praworządnością w zakresie wydawania pieniędzy jest budujące i korzystne dla prywatnych przedsiębiorców - dodał.

11-12-2020
Tagi:
27 reakcji
13
4
10
Podziel się
Komentarze (10)
zobacz więcej komentarzy (10)
bEicWMWV
KOMENTARZE
(10)
logiczny
6 miesięcy temu
Na razie to pompują Polacy dzięki nowym pisowskim opłatom bo przecież nie podatkom !
kkk
6 miesięcy temu
Odetchnę z ulgą, jak zostaną zniesione wszystkie restrykcje.
Ja
6 miesięcy temu
A co to za biznes, skoro czeka na nieswoje pieniądze. Trzeba przeczekać i brać się za robotę, a nie ciągnąć z podatków normalnych obywateli w postaci, subwencji, dotacji unijnych, dotacji samorządowych, ulg na ZUS, ulg w podatkach. O bandyckim procederze sztucznego robienia kosztów i ich odliczania nie wspomną. A poza tym. Polski przemysł- ha, ha, ha, a to dobre. Porządne i duże zakłady to zostały wyłącznie państwowe.
bEicWMXn
xyz
6 miesięcy temu
Zapiszcie sobie... Druga połowa 2021 inflacja około 8 %.
Grzesiek
6 miesięcy temu
Cieszą się z Funduszu Odbudowy a Morawiecki powiedział że UE nie robi łaski bo to pożyczka oprocentowana więc na tych zasadach mogą wsiąść wszędzie bez łaski