Judo - MŚ - Łukasz Kiełbasiński odpadł w kategorii do 60 kg

0

judo - MŚ - Rio de Janeiro - kategoria do 60 kg

W Rio de Janeiro rozpoczęły się mistrzostwa świata w judo. W pierwszym dniu zawodów rywalizowały kobiety w kategorii do 48 kg i mężczyźni w wadze do 60 kg.

Łukasz Kiełbasiński pokonał reprezentanta Tajwanu Ming Yen Tsai i Meksykanina Nabora Castillo, a w walce decydującej o awansie do ćwierćfinału przegrał z Kazachem Yeldosem Smetowem.
Mistrzem świata został Japończyk Naohisa Takato, który w finale wygrał z Amartuwszinem Daszdawą z Mongolii. Brązowe medale wywalczyli Won Jin Kim z Korei Pd. i Azer Orkhan Safarow.

W kategorii do 48 kg pań nie startowała reprezentantka Polski. Mistrzynią świata została Urantsetseg Munkhbat z Mongolii, która w finale pokonała Japonkę Harunę Asami; brązowe medale dla mistrzyni olimpijskiej z Londynu, Sarah Menezes z Brazylii i Belgijki Charline van Snick.