Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
MWL
|
aktualizacja

Kaczyński: nie udało nam się złamać układu deweloperskiego. "Złoty interes by się skończył"

Podziel się:

Nie udało nam się złamać układu deweloperskiego, stworzonego na początku lat 90. Nie udało się doprowadzić do tego, by budować tanie mieszkania na wielką skalę - mówił Jarosław Kaczyński, prezes Prawa i Sprawiedliwości, na wiecu we Włocławku. Podkreślił, że brak mieszkania i perspektyw na nie to główny problem dla młodych ludzi.

Kaczyński: nie udało nam się złamać układu deweloperskiego. "Złoty interes by się skończył"
Jarosław Kaczyński podkreślił, że brak mieszkań to główny problem młodych ludzi w Polsce (PAP, PAP/Tytus Żmijewski)

Prezes Prawa i Sprawiedliwości po rezygnacji ze stanowiska wicepremiera w rządzie Mateusza Morawieckiego rozpoczął objazd po kraju. To przygotowanie do przyszłorocznych wyborów. Jedno z pierwszych spotkań w regionach odbyło się w niedzielę we Włocławku.

Kaczyński odniósł się m.in. do problemu z dostępnością mieszkań w Polsce oraz ich rosnącymi cenami.

Układ deweloperski, stworzony na początku lat 90., pozwolił pewnym niewielkim grupom zdobywać ogromne zyski. Mówię uczciwie: nie udało nam się złamać tego układu. Nie udało się doprowadzić do tego, by budować tanie mieszkania na wielką skalę. Jeśli by powstały mechanizmy budowania dużej liczby tanich mieszkań, to ceny również tamtych musiałyby spaść. Złoty interes by się skończył - mówił Kaczyński.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Jak zaoszczędzić na prądzie. Ekspert radzi

Kaczyński: niech deweloperzy sprzedają mieszkania po uczciwych cenach

Nie ma nic przeciwko temu, by deweloperzy sprzedawali mieszkania, bo każdy robi to dla zysku. Ale niech robią to po uczciwych cenach, z uczciwą marżą, w granicach przyzwoitości - dodał prezes PiS.

- Problem mieszkaniowy to główny problem dla młodych ludzi i jedna z przyczyn, dla których rodzi się mniej dzieci i jesteśmy narodem, który się zwija. Oczywiście, główna przyczyna jest kulturowa, ale brak mieszkania i brak perspektyw na nie, ogromne ceny mieszkań, nie mające nic wspólnego z kosztami budowy, są istotną przeszkodą. Musimy ją przełamać - podkreślił Jarosław Kaczyński.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
Pilne