Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

KE nie zatwierdziła przekopu Mierzei Wiślanej. "Żadne decyzje nie zapadły"

442
Podziel się

W sprawie przekopu Mierzei Wiślanej nie zapadły żadne decyzje – powiedział radiu RMF FM rzecznik KE Enrico Brivio. To dementuje komunikat resortu gospodarki morskiej, który twierdzi, że "przedstawiciele Komisji potwierdzili konieczność budowy kanału".

Komisja Europejska ma odmienne zdanie od resortu gospodarki morskiej. "Brak decyzji" ws. Mierzei Wiślanej
Komisja Europejska ma odmienne zdanie od resortu gospodarki morskiej. "Brak decyzji" ws. Mierzei Wiślanej (PAP)
bErnqQCZ

Do technicznego spotkania przedstawicieli Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej z Komisją Europejską w sprawie przekopu Mierzei Wiślanej doszło w piątek w Brukseli.

- Na spotkaniu w sprawie przekopu Mierzei Wiślanej nie zapadły żadne decyzje. Służby KE ani nie potwierdziły ani nie odrzuciły konieczności tego projektu - powiedział w rozmowie z RMF FM Enrico Brivio, rzecznik KE.

bErnqQDb
Zobacz także: Zobacz też: Jak pozyskać klienta w internecie

Jak dodał urzędnik KE, Bruksela najpierw przeanalizuje dostarczone przez polską stronę dokumenty i dopiero wtedy zapadną konkretne decyzje. Te słowa zarazem dementują przekaz Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej.

Z komunikatu MGMiŻŚ można się dowiedzieć, że urzędnicy Komisji Europejskiej, podczas piątkowych rozmów w Brukseli, potwierdzili konieczność budowy przekopu Mierzei Wiślanej.

bErnqQDh

Zdaniem rzecznika KE Enrico Brivio, Komisja nie zakłada z góry odrzucenia projektu. W RMF FM podkreślił, że zgoda jest możliwa. Projekt musi być jednak być zgodny z unijnym prawem. I to właśnie tego dotyczą prowadzone rozmowy.

Brivio przypomniał, że na przekop Mierzei Wiślanej zgodę musi wydać Komisja Europejska. Jest konieczna, by polskie władze mogły kontynuować realizację inwestycji.

bErnqQDi

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bErnqQDC
KOMENTARZE
(442)
Waldi
11 miesięcy temu
Ten przekop jest nam tak potrzebny jak dziwce rajtuzy ,ale przekonamy się o tym po utopieniu w nim miliardów złotych zupełnie bez potrzeby .
adrian
11 miesięcy temu
przeciwnicy tego przekopu chyba nigdy nie mieli mapy w ręku...
agata
11 miesięcy temu
gdyby taka sytuacja miała miejsce w Niemczech, czy Holandii to oni przekopaliby to już 10 razy. No, ale Polaczkom to nie wolno. I pomyśleć, że są u nas tacy, którzy działają przeciw Polsce.
bErnqQDD
ADD
rok temu
Kiedyś mi się zdawało, że to w młodości żyłem w komunie.
Observer
2 lata temu
Chamstwo które tutaj zabiera głos przeciw PIS-owi niech spojrzy jak kraj sie rozwija, ratingi największych agencji dają bardzo dobre prognozy dla rozwoju kraju , Świat docenia osiągnięcia rządu dając naszemu krajowi 5 miejsce w rankingu najbardziej rozwijających się państw w Świecie , jesteśmy zaliczeni do grupy państw rozwiniętych . A opozycja niedoszłej "oligarchii" wzorcem z Rosji nie może przeboleć że nie może manipulować społeczeństwem a samych siebie zaliczyć do grona "nietykalnych oligarchów" poprawności politycznej wg polityki Niemiec , Francji i Rosji . Patrząc na te wasze znaczki w "dół" dajecie świadectwo o tępocie umysłowej i zaciekłej nienawiści że naród może żyć bez waszych układów i rozwijać się najlepiej po 100 -letniej niewoli co zauważają politycy światowi w osobie B.Clintona, Donalda Trumpha i wielu innych. Nie pozwolimy abyście w ogóle doszli do władzy dość okradliście Polskę i Polaków !
...
Następna strona