Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

KE nie zatwierdziła przekopu Mierzei Wiślanej. "Żadne decyzje nie zapadły"

W sprawie przekopu Mierzei Wiślanej nie zapadły żadne decyzje – powiedział radiu RMF FM rzecznik KE Enrico Brivio. To dementuje komunikat resortu gospodarki morskiej, który twierdzi, że "przedstawiciele Komisji potwierdzili konieczność budowy kanału".

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
Komisja Europejska ma odmienne zdanie od resortu gospodarki morskiej. "Brak decyzji" ws. Mierzei Wiślanej

Do technicznego spotkania przedstawicieli Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej z Komisją Europejską w sprawie przekopu Mierzei Wiślanej doszło w piątek w Brukseli.

- Na spotkaniu w sprawie przekopu Mierzei Wiślanej nie zapadły żadne decyzje. Służby KE ani nie potwierdziły ani nie odrzuciły konieczności tego projektu - powiedział w rozmowie z RMF FM Enrico Brivio, rzecznik KE.

Zobacz też: Jak pozyskać klienta w internecie

Jak dodał urzędnik KE, Bruksela najpierw przeanalizuje dostarczone przez polską stronę dokumenty i dopiero wtedy zapadną konkretne decyzje. Te słowa zarazem dementują przekaz Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej.

Z komunikatu MGMiŻŚ można się dowiedzieć, że urzędnicy Komisji Europejskiej, podczas piątkowych rozmów w Brukseli, potwierdzili konieczność budowy przekopu Mierzei Wiślanej.

Zdaniem rzecznika KE Enrico Brivio, Komisja nie zakłada z góry odrzucenia projektu. W RMF FM podkreślił, że zgoda jest możliwa. Projekt musi być jednak być zgodny z unijnym prawem. I to właśnie tego dotyczą prowadzone rozmowy.

Brivio przypomniał, że na przekop Mierzei Wiślanej zgodę musi wydać Komisja Europejska. Jest konieczna, by polskie władze mogły kontynuować realizację inwestycji.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
04-03-2019

MagdaDuńczycy na Bałtyku sypia sztuczne wyspy, Niemcu ciągną po dnie rury, a my? Niewolników z nas robią.. kopać, nie pytać!

04-03-2019

hallo hallojesteśmy w polsce

04-03-2019

endlochCzekają na ofertę na Putina. czyt. kopertę, oczywiście nie w sensie dosłownym.

Rozwiń komentarze (442)