Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wizy do usa
24.09.2019 15:39

Kiedy wizy do USA? Trump wyraził się w tej sprawie jasno

W czasie spotkania prezydentów Polski i Stanów Zjednoczonych amerykański prezydent potwierdził, że już wkrótce będziemy mogli liczyć na zaproszenie do programu bezwizowego. Będzie to możliwe dzięki najniższemu w historii odsetkowi odmów podań o wizy w konsulatach USA.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Wizy do USA. Amerykański prezydent wyraził się jasno - już wkrótce będziemy mogli podróżować do Stanów bez konieczności posiadania wizy (Fot: Zuma / Splash News/EAST NEWS)

Wizy do USA. Trump potwierdził, że nie będziemy długo czekać

- Jeśli chodzi o program visa waiver, już wszystko właściwie zostało zakończone - powiedział Donald Trump podczas poniedziałkowego spotkania z prezydentem Andrzejem Dudą.

Podkreślił jednocześnie, że za parę miesięcy amerykańskiej administracji uda się doprowadzić procedurę do końca.

Obejrzyj: Wizy do USA. Spotkanie Andrzej Duda-Donald Trump. Leszek Miller ironizuje

- Bardzo szybko teraz to się wydarzy, za parę miesięcy na pewno uda nam się to doprowadzić do końca - dodał, podkreślając przy okazji, że na przebieg sprawy wpływ będzie miało potwierdzenie danych dot. zmniejszenia się odsetka odmów podań o wizy w konsulatach USA.

Wizy do USA. Program bezwizowy

Jak pisaliśmy na portalu Money.pl, zaproszenie do programu bezwizowego, które ma nastąpić w ciągu kilku miesięcy, oznacza procedurę administracyjną, która najczęściej trwa w okolicach 3-5 miesięcy. Po jej zakończeniu wizy przestają obowiązywać. Oznacza to, że przy pomyślnej procedurze Polacy do USA mogliby się udać bez wizy już na początku 2020 r.

Program nie skupia się jednocześnie na celu, w jakim chcielibyśmy pojechać do USA. Niezależnie od niego będziemy mogli spędzić w Stanach Zjednoczonych 90 dni.

Jak się jednak okazuje, nie w każdym przypadku nasze starania zakończą się sukcesem. Osoby, które odwiedziły Koreę Północną, Iran, Irak, Libię, Somalię, Sudan, Syrię lub Jemen po 1 marca 2011 r. nie otrzymają możliwości wstępu do Stanów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
25-09-2019

Najnowszy newsWizy do USA już są.

Rozwiń komentarze (1)