Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kolejka spawaczy u notariusza. "To trend, na który skarżą się pracodawcy"

- Obserwujemy, że w Polsce rośnie szara strefa związana z pracownikami z zagranicy, m.in. z Ukraińcami - powiedziała w programie „Money. To się liczy” Joanna Torbe z Bussines Center Club. – Wnoszą oni nieodpłatne świadczenia na rzecz spółki, które nie podlegają opodatkowaniu i są nieoskładkowane, czyli de facto stają się współwłaścicielami firmy. Efekt jest taki, że u notariuszy ustawiają się kolejki np. spawaczy, którzy nagle stają wspólnikami w spółkach. I nagle takich wspólników w firmie jest kilkudziesięciu. To jest trend, na który pracodawcy się bardzo skarżą, to ogromna część rynku pracy. Tu trzeba szybkich działań, bo mamy już w tej chwili rynek pracy cudzoziemców zepsuty. Pracodawca, który zatrudnia tych samych spawaczy w oparciu o umowy zlecenia, staje się na rynku zupełnie niekonkurencyjny, nie opłaca mu się prowadzić biznesu. Do tego właśnie prowadzą takie praktyki. Dlatego potrzebne są kontrole.

0
0
106
Podziel się
Komentarze (106)
zobacz więcej komentarzy (106)
KOMENTARZE
(106)
Sumator
2 lata temu
Ograniczyć możliwość wspólników jeśli firma ma kapitał mniejszy od ustalonej kwoty , kontrolować przebieg współpracy poprzez wgląd w przepływ kapitału i pracy.bo to śmieszne by państwo dawało się w ten sposób rąbać. Nie ważne ile wynoszą podatki i zusy niektórzy pracodawcy i tak szukali by sposobu by ich nie płacić.
klika
2 lata temu
A krzywa laffera znacie? No to odpowiedz jest znana od dawna, za wysokie podatki (zwlaszcza te ukrywane przed spoleczenstwem i pracownikami). I nie ma innego powodu i nie rozwiaze sie tego absurdalnym podwojnym opodatkowaniem spolek komandytowych.
KAMA
2 lata temu
PAŃSTWO POWINNO CHRONIĆ SWOICH OBYWATELI I NIE DAĆ SIĘ ZAGNAĆ W KOZI RÓG PRZECIEŻ TYLU PRACOWNIKÓW RZĄD ZATRUDNIA I KONTROLERÓW WSZELKIEJ MAŚCI
,,,,,,,,
2 lata temu
szok !!!!!!!!!!
,,,,,,,,
2 lata temu
szok !!!!!!!!!!
...
Następna strona