Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. LOS
|

Kolejowa spółka ogłosiła konkurs na nowy zarząd. Podano wymogi dla kandydatów

5
Podziel się:

Rada nadzorcza spółki PKP Polskie Linie Kolejowe ogłosiła konkursy na stanowiska sześciu członków zarządu od spraw technicznych. W komunikacie prasowym podano, jakie wymogi formalne muszą spełnić kandydaci. Chodzi m.in. o doświadczenie na podobnych stanowiskach.

Kolejowa spółka ogłosiła konkurs na nowy zarząd. Podano wymogi dla kandydatów
PKP PLK są zarządcą infrastruktury kolejowej w Polsce, odpowiedzialnym również za inwestycje (Materiały prasowe, PKP PLK)

W połowie minionego tygodnia "miotła" kadrowa, która ruszyła po zmianie ekipy rządzącej w Polsce, dotarła do PKP PLK S.A. Jak pisaliśmy w money.pl, odwołano cały zarząd i powołano tymczasowego szefa spółki. Tego samego dnia ogłoszono konkurs na prezesa zarządcy infrastruktury kolejowej. Zgłoszenia można przesyłać do 4 marca w południe.

Rada nadzorcza PKP PLK w czwartek (22 lutego) ogłosiła kolejne postępowania - tym razem na sześciu członków zarządu: ds. eksploatacji, ds. finansowych, ds. utrzymania infrastruktury, ds. realizacji inwestycji, ds. strategii i rozwoju oraz ds. transformacji cyfrowej.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Sprzedaje auta za miliony! "Tesli mi nie szkoda, traktuję ją jak lodówkę" - Robert Michalski #18

Konkursy na władze PKP PLK

Zgłoszenia kandydatów będą przyjmowane do 14 marca, a rozmowy kwalifikacyjne prowadzone będą do 27 marca. Jak czytamy w ogłoszeniu przesłanym redakcji money.pl, będą musieli m.in. wykazać konkretne doświadczenie na podobnych stanowiskach.

Jeśli np. kogoś interesuje posada członka zarządu ds. utrzymania infrastruktury, to powinien mieć w CV "co najmniej 3-letnie doświadczenie związane z utrzymaniem infrastruktury kolejowej na stanowiskach kierowniczych lub samodzielnych albo wynikające z prowadzenia działalności gospodarczej na własny rachunek" - czytamy w informacji prasowej.

PKP PLK to w 100 proc. spółka Skarbu Państwa. Rolę walnego zgromadzenia odgrywa tym przypadku minister infrastruktury. Spółka, obok zarządzania państwową siecią linii kolejowych, odpowiada także za zarządzanie i synchronizację ruchu kolejowego, czy za opracowywanie i aktualizowanie rozkładu jazdy pociągów w skali całego kraju. A także za inwestycje infrastrukturalne oprócz Kolei Dużych Prędkości, czym zajmuje się spółka CPK.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(5)
Jan
2 miesiące temu
Po co składać cv przecież to tylko myk, żeby można powiedzieć że był konkurs, bo i tak wygrają bankowcy, jak wcześniej ta ekipa pokazała jak wyglądały ich praca, bo co to za fachowiec jak wcześniej niczym w branży kierował, ale pewnie szybko się uczy. A jego członek rodziny był kolejarzem. Jak laik może rządzić, jak niema pojęcia, o pracy na linii.
Sorry, ale.....
2 miesiące temu
Kiedy miotła w końcu wjedzie do centrali PKP Intercity? I ich wały z SKPelem? Brak taboru i rządy związku maszynistów?
Kraj absurdów
2 miesiące temu
Fachowcy co nie potrafią zbudować przejazdu bez znaku stop czy innych ograniczeń?
Prezydent2025
2 miesiące temu
Sześciu członków od spraw technicznych a winda na stacji Warszawa Okęcie od strony Klobuckiej od 4 tygodni nieczynna !
Pasażer PKP
2 miesiące temu
Przecież ci, którzy kierowali rozmaitymi spółkami PKP 8 lat temu jeszcze nie poumierali. I mogą do żłoba wrócić.