Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Oktawian Góral
|

Koncerty dla zaszczepionych? Kult i Kazik wydali oświadczenie

736
Podziel się

Kult wydał oświadczenie w sprawie koncertów. Muzycy informują, że nie będą występować na koncertach, na które wstęp będą miały wyłącznie osoby zaszczepione.

Koncerty dla zaszczepionych? Kult i Kazik wydali oświadczenie
(East News)
bEhRYcUR

Zespół Kult opublikował na swoim Facebooku oświadczenie dotyczące koncertów, które mają się odbywać, gdy obostrzenia zostaną poluzowane. Według muzyków, z krążących od jakiegoś czasu po kraju informacji wynika, jakoby wstęp na nie miały wyłącznie osoby zaszczepione na koronawirusa. Kult postanowił się do tych plotek odnieść.

"W związku z tym, że zaczynają pojawiać się pogłoski o koncertach i festiwalach przeznaczonych tylko dla zaszczepionych, chcemy opublikować w tym miejscu naszą decyzję" - napisali na swoim profilu.

W informacji przekazanej w mediach społecznościowych, muzycy podkreślili, że nie będą brali udziału w tego typu wydarzeniach. Bo jak wskazano, grupa jest przeciwna - ich zdaniem dzieleniem w ten sposób - społeczeństwa.

bEhRYcUT

"Grupa Kult nie bierze udziału w koncertach, na które będą wpuszczani tylko ludzie zaszczepieni" - napisali.

Muzycy dodali, że "Apartheidowi mówią zdecydowanie NIE".

Przypomnijmy, że na teraz nie ma nakazu wpuszczania na koncerty jedynie osób zaszczepionych. Najnowsze wytyczne zezwalają na udział w imprezach określonej liczby osób, ale nie wlicza się do niego zaszczepionych.

Dodajmy, że część osób i przedsiębiorców odmawia obsługiwania... zaszczepionych. Zdaniem prawników nic im jednak za to nie grozi. Przypominają tutaj, że po przegranej drukarni, która nie chciała drukować materiałów LGBT i przegrała sprawę w sądzie, Trybunał Konstytucyjny uchylił przepisy kodeksu wykroczeń. Te mówiły, że karze podlegać może osoba, która "umyślnie bez uzasadnionej przyczyny odmawia świadczenia, do którego jest obowiązany".

bEhRYcUZ

- Choć odmawianie obsługiwania klientów, którzy zaszczepili się przeciwko COVID-19, nie jest uzasadnione, to z perspektywy prawa wykroczeń pozostaje bez reakcji - tłumaczy dla money.pl adwokat Piotr Zemła, wspólnik w Kancelarii Zemła Szymański Adwokaci sp.j.

bEhRYcVu
Źródło:
Pilne
KOMENTARZE
(736)
Fan fan tulip...
4 dni temu
Zasuwam do sklepu pi kolejna płyte, tak moge sie odwdzieczyc
Gert
4 dni temu
Brawo
Veranda
1 tyg. temu
Tak w ogóle uważam że to że epidemia do nas do Polski dotarła to jest ewidentna wina niedbalstwa naszego polskiego rządu, bo gdyby przed dotarciem pandemii do nas do kraju pozamykali wszystkie granice naszego państwa nigdy by epidemia do naszego kraju nie dotarła nasz kraj ominęła by z daleka. Może gdzie indziej do innych krajów epidemia by dotarła ale nasz kraj to by ominęła gdyby tylko zamknięte były na czas te granice do czasu aż pandemia na świecie ustanie całkowicie i życie u nas w kraju toczyło by się normalniejszym rytmem, ale oni specjalnie zwlekali z tym zamknięciem granic aż pandemia do nas dotrze po to by ludzie mieli ograniczone wszelkie swobody, czekali czekali aż się doczekali okazji. A kiedy okazja się nadarzyła to ją wykorzystali do swoich nieczystych gierek politycznych. Jeszcze jedna kwestia odnośnie naszego Polskiego dyplomaty ewakuowanego z Indii, aż się na usta ciśnie pytanie, po co tego dyplomatę ewakuowali z Indii? żeby ten indyjski wariant do nas dotarł i też żeby obywatele nie mieli swobód obywatelskich, bo mogli ci nasi politycy nie ewakuować tego Polskiego dyplomaty z Indii, mógł zostać w tych Indiach i tam na miejscu się kurować żeby u nas w kraju nie było żadnego wariantu z zagranicy.
bEhRYcVv
Iza
1 tyg. temu
Cenię twórczość Kazika i słucham go często, nawet dziś. Natomiast trzeba brać poprawke na to, co mówi artysta. Bo życie artysty jest jak życie na melanżu. Weźmy troszeczke pod uwagę:)
Iza
1 tyg. temu
Porozmawiamy na jesieni. No chyba, ze już niektórych "bohaterów" nie będzie wśród nas. Coraz częściej myśle sobie, ze ludzie w większości niestety stają się mądrzejsi dopiero w obliczu własnego zagrożenia i śmierci. Więcej rozumu i poczucia odpowiedzialności - od siebie przede wszystkim !
...
Następna strona