Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Oktawian Góral
|

Koncerty dla zaszczepionych? Kult i Kazik wydali oświadczenie

740
Podziel się:

Kult wydał oświadczenie w sprawie koncertów. Muzycy informują, że nie będą występować na koncertach, na które wstęp będą miały wyłącznie osoby zaszczepione.

Koncerty dla zaszczepionych? Kult i Kazik wydali oświadczenie
(East News)

Zespół Kult opublikował na swoim Facebooku oświadczenie dotyczące koncertów, które mają się odbywać, gdy obostrzenia zostaną poluzowane. Według muzyków, z krążących od jakiegoś czasu po kraju informacji wynika, jakoby wstęp na nie miały wyłącznie osoby zaszczepione na koronawirusa. Kult postanowił się do tych plotek odnieść.

"W związku z tym, że zaczynają pojawiać się pogłoski o koncertach i festiwalach przeznaczonych tylko dla zaszczepionych, chcemy opublikować w tym miejscu naszą decyzję" - napisali na swoim profilu.

W informacji przekazanej w mediach społecznościowych, muzycy podkreślili, że nie będą brali udziału w tego typu wydarzeniach. Bo jak wskazano, grupa jest przeciwna - ich zdaniem dzieleniem w ten sposób - społeczeństwa.

"Grupa Kult nie bierze udziału w koncertach, na które będą wpuszczani tylko ludzie zaszczepieni" - napisali.

Muzycy dodali, że "Apartheidowi mówią zdecydowanie NIE".

Przypomnijmy, że na teraz nie ma nakazu wpuszczania na koncerty jedynie osób zaszczepionych. Najnowsze wytyczne zezwalają na udział w imprezach określonej liczby osób, ale nie wlicza się do niego zaszczepionych.

Dodajmy, że część osób i przedsiębiorców odmawia obsługiwania... zaszczepionych. Zdaniem prawników nic im jednak za to nie grozi. Przypominają tutaj, że po przegranej drukarni, która nie chciała drukować materiałów LGBT i przegrała sprawę w sądzie, Trybunał Konstytucyjny uchylił przepisy kodeksu wykroczeń. Te mówiły, że karze podlegać może osoba, która "umyślnie bez uzasadnionej przyczyny odmawia świadczenia, do którego jest obowiązany".

- Choć odmawianie obsługiwania klientów, którzy zaszczepili się przeciwko COVID-19, nie jest uzasadnione, to z perspektywy prawa wykroczeń pozostaje bez reakcji - tłumaczy dla money.pl adwokat Piotr Zemła, wspólnik w Kancelarii Zemła Szymański Adwokaci sp.j.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
Pilne
KOMENTARZE
(740)
midkar
2 lata temu
5 G-strategiczna sieć do przenoszenia pól torsyjnych w celu wprowadzenia ich do organizmów nieświadomych niczego ludzi, w przesyłaniu chorób i wirusów za pomocą genetyki falowej. Oto nowa broń biologiczna do depopulacji ludności .Najgorzej mają komórkowcy z telefonem na 5 G,zostaja zarażeni wirusem przez fale pola torsyjnego.
midkar
2 lata temu
Przyjdzie Putin i obostrzenia i wirus znikną. razem z pandemią
zenek M.
3 lata temu
bo Kult ma jaja, BRAWO!!!
gggg
3 lata temu
Szukam w sieci listy imprez masowych, w których mogą brać udział tylko zaszczepieni oraz takich, w których uczestnicy nie muszą mieć szczepienia. Interesuje mnie podstawa prawna takiego podziału. Proszę o wszelkie informacje.
Fan fan tulip...
3 lata temu
Zasuwam do sklepu pi kolejna płyte, tak moge sie odwdzieczyc
...
Następna strona