Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Artykuł sponsorowany

Konto oszczędnościowe dla emerytów – czy to się opłaca?

Podziel się:

Starsze osoby są przyzwyczajone do trzymania pieniędzy w domu, bo robiły tak od lat – dawniej nie było korzystnych możliwości przechowywania pieniędzy w banku i łatwego do nich dostępu. Czasy się jednak zmieniły, a obecna oferta bankowa w zakresie kont oszczędnościowych i lokat zapewnia bezpieczeństwo, zyski oraz wygodny dostęp do trzymanych na koncie pieniędzy.

Konto oszczędnościowe dla emerytów – czy to się opłaca?
(materiał partnera)

Warto założyć konto oszczędnościowe Alior Banku – dzięki temu nie tylko odkładane środki będą na siebie zarabiać, ale też nie wystąpi ryzyko kradzieży oszczędności z domu. Ponadto aplikacja mobilna pozwoli na swobodne zarządzanie oszczędnościami, a jest tak prosta w obsłudze, że każdy senior da sobie z nią radę. Sprawdź, jakie konto oszczędnościowe wybrać i co musisz wiedzieć o oszczędzaniu online.

Najlepsze konto oszczędnościowe Alior Banku dla emerytów

Czemu potrzebne jest oddzielne konto oszczędnościowe – czy nie można odkładać oszczędności na koncie osobistym? Oczywiście można, ale to mało opłacalne oraz efektywne. Dlaczego? Porównanie kont bankowych typu osobistego z oszczędnościowymi da odpowiedzi na to pytanie.

Konto osobiste w Alior Banku jest przeznaczone do codziennego zarządzania finansami. Wyróżnia się wieloma funkcjami jak np. przelewy każdego rodzaju, płatności online, zbliżeniowe, kartą, wypłaty z bankomatów, wpłaty itd. Korzystanie z takiego konta jest łatwe, a dostęp do funkcjonalności zapewniony za pomocą kilku kanałów – w placówce, online, mobilnie. Takie konto nie jest jednak oprocentowane, bowiem ideą jest tu nie oszczędzanie i pomnażanie środków, ale zarządzanie domowym budżetem.

Konto oszczędnościowe ma służyć właśnie oszczędzaniu, ten cel implikuje funkcje tego konta. Jest ono oprocentowane, tak by oszczędności pracowały na siebie i generowały zyski. Aby ułatwić oszczędzanie użytkownikom, na takie konta banki nakładają pewne limity – nie ma tu możliwości dowolnego, darmowego wypłacania środków na różne sposoby, wykonywania przelewów, zlecenia przelewów stałych czy cyklicznych, płacenia online czy kartą. Do takiego konta, przeważnie, w ogóle nie jest wydawana karta. Dzięki temu użytkownik nie ulega pokusie częstego podbierania oszczędności. Ma tylko zazwyczaj, jak w przypadku oferowanych w Alior Bank kont oszczędnościowych, możliwość darmowego przelewania z konta osobistego środków oraz w drugą stronę, co ułatwia odkładanie oszczędności.

Najlepsze konto oszczędnościowe to takie z wysokim oprocentowaniem. W ofercie Aliora konto oszczędnościowe występuje nawet z oprocentowaniem 3%! Do wyboru klientów są dwa rachunki: konto mocno oszczędnościowe oraz zwykłe konto oszczędnościowe. Sprawdźmy, jak wypada porównanie kont oszczędnościowych pod względem oprocentowania, opłat i funkcji.

1.Oprocentowanie:

 • Konto oszczędnościowe: 0,88%. Dla posiadaczy Konta Jakże Osobistego dostępna jest korzyść – darmowe zwiększenie oprocentowania do 3% na środki do 20 tys. zł.
 • Konto mocno oszczędnościowe: 0,88%, ale w obecnej promocji dla nowych środków jest zwiększane do 2% do kwoty 100 tys. przez 3 miesiące, a jeśli spełni się pewne warunki korzystania z Konta Jakże Osobistego to wzrasta na czas promocji aż do 2,6% (warunek: wpływ 1500 zł z obcego konta co miesiąc na konto osobiste).

2.Wpłaty i wypłaty kwot

 • Konto oszczędnościowe: nieograniczone wpłaty oraz wypłaty dowolnych kwot, także drobnych, z gwarancją zachowania odsetek przy wypłacie środków, wypłaty w oddziałach banku i bankomatach.
 • Konto mocno oszczędnościowe: przelewy online bez ograniczeń i natychmiastowe przelewy na konto osobiste, a także wypłaty w placówkach banku i przelewy krajowe online oraz w oddziałach banku.

3.Dostęp do bankowości online i mobilnej

 • Konto oszczędnościowe: tak, stały wgląd w saldo i historię operacji.
 • Konto mocno oszczędnościowe: tak, stały wgląd w saldo i historię operacji.

4.Możliwość wyrobienia karty

 • Konto oszczędnościowe: tak.
 • Konto mocno oszczędnościowe: nie.

5.Opłaty

 • Konto oszczędnościowe: prowadzenie rachunku darmowe, karta 3 zł/mc, pierwszy przelew krajowy w systemie Elixir oraz wypłata w placówce, bankomacie w miesiącu za darmo; kolejne: 10 zł.
 • Konto mocno oszczędnościowe: prowadzenie rachunku i przelewy na konto osobiste w Alior Banku są darmowe, pierwszy przelew krajowy w systemie Elixir oraz wypłata w placówce w miesiącu za darmo; kolejne: 10 zł.

Więcej szczegółów o koncie oszczędnościowym znajdziesz na stronie banku, zaś informacje dotyczące oferty oraz opłat konta mocno oszczędnościowego przeczytasz tutaj.

Alternatywa dla konta oszczędnościowego – lokaty

Inną formą oszczędzania jest założenie lokaty. To produkt bardziej terminowy, polecany do oszczędzania intensywnego, ale w krótszym czasie, np. kilku miesięcy, choć można ją też przedłużyć. Lokata ma jeszcze bardziej ograniczone możliwości wypłaty środków, ale za to często lepsze oprocentowanie.

W Alior Banku dostępne są lokaty:

 • Standardowa w złotówkach lub: euro, dolarach, frankach szwajcarskich, funtach brytyjskich. Elastyczny okres lokowania od 10 dni do 36 miesięcy, lokata odnawialna, z możliwością zerwania bez utraty odsetek. Minimalna kwota lokowania to 1000 zł. Standardowe oprocentowanie, zależy od okresu oraz wybranej waluty.
 • Na nowe środki. Korzystna propozycja dla nowych klientów. Nie jest wymagane zakładanie konta w Alior Banku. Okres lokowania wynosi 92 dni, 9 miesięcy lub rok, a minimalna kwota wpłaty to 1000 zł. Oprocentowanie waha się od 1,8% dla 92 dni do 2% dla roku. Lokatę można zerwać bez utraty odsetek, domyślnie jest odnawialna, ale można ją zmienić w nieodnawialną. Więcej o tym produkcie przeczytasz na stronie Alior Bank.
 • Na 19 miesięcy. Wysokie oprocentowanie: 2%. Oferta dla stałych i nowych klientów. Minimalna wpłata to 1000 zł, a maksymalna – dowolna.

Konto osobiste dla emeryta to mnogość możliwości!

Zakładanie konta osobistego do konta oszczędnościowego czy lokaty w Alior Banku nie jest konieczne, ale połączenie tych produktów daje dodatkowe możliwości i korzyści. Konto Jakże Osobiste idealnie nadaje się dla emeryta, gdyż jest tanie, proste w obsłudze, z transparentnymi opłatami oraz możliwością zarządzania online, mobilnie, ale też tradycyjnie – przez infolinię czy w placówce banku. Ponadto do wyboru do konta jest 10 korzyści, w tym 2 darmowe, a każda kolejna za 3,5 zł miesięcznie. Wśród nich znajduje się tak przydatna opcja dla emerytów jak pomoc w nagłych wpadkach – pakiet assistance samochodowy, domowy i medyczny.

Konto Jakże Osobiste jest obecnie dostępne w promocji – zakładając je, można zyskać 200 zł premii! Wystarczy złożyć wniosek do końca roku, w ciągu 30 dni od jego złożenia podpisać umowę, a przez następne 3 miesiące zapewniać co najmniej 1000 zł wpływów, wykonywać minimum 3 transakcje bezgotówkowe kartą i chociaż raz zalogować się do aplikacji mobilnej w miesiącu. Więcej informacji o promocji znajdziesz tutaj.

Szybkie porównanie kont osobistych różnych banków nie zawsze wyłania zwycięzcę. Często bowiem występują ukryte opłaty, a funkcje nie są dobrze przedstawione. W Alior Banku konto osobiste jest darmowe dla aktywnie z niego korzystających klientów i nie ma żadnych ukrytych prowizji. To funkcjonalne konto pozwalające zarządzać wygodnie finansami, tak jak się chce – online, mobilnie, w placówce czy telefonicznie. Ponadto połączenie go z kontem oszczędnościowym Alior przynosi dodatkowe zyski.

Artykuł sponsorowany
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
Artykuł sponsorowany