Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac. KRO
|
aktualizacja

Koronakryzys. Prawie jedna trzecia firm zredukowała czas pracy

3
Podziel się

Prawie jedna trzecia firm w Niemczech skróciła wymiar pracy i ubiega się o dotacje państwowe.

Koronakryzys. Prawie jedna trzecia firm zredukowała czas pracy
Koronawirus wpłynął także na czas pracy w niemieckich firmach (zdj. ilustracyjne). (Unsplash.com, Scott Blake)
bDIOiPPF

Wskutek zamrożenia życia społecznego i gospodarczego około jedna trzecia przedsiębiorstw w Niemczech wprowadziła pracę w skróconym wymiarze godzin. W styczniu br. 31 procent firm wystąpiło o państwowe dopłaty do wynagrodzenia, jakie przysługują po wprowadzeniu przestojów czy innych ograniczeń w pracy - informuje dziennik "Augsburger Allgemeine".

Gazeta pisze o wynikach analizy monachijskiego instytutu gospodarczego Ifo. W grudniu odsetek firm, które wprowadziły zmiany i wnioskowały o dopłaty był niższy i wynosił 28 procent - czytamy.

bDIOiPPH

Różnice między branżami

Jak ustalił instytut Ifo, istnieją duże różnice między poszczególnymi branżami. W styczniu w gastronomii aż 86 procent wszystkich firm zatrudniało swoich pracowników w zredukowanym wymiarze godzin, w handlu detalicznym i przemyśle samochodowym była to połowa przedsiębiorstw.

Najwyższy odsetek odnotowała pod tym względem branża turystyczna - aż 90 procent biur podróży i innych firm pośredniczących w organizowaniu wyjazdów skróciło wymiar pracy.

bDIOiPPN

Za to najlepiej miały się firmy prawnicze, doradcy podatkowi i biegli rewidenci. Nie musieli się oni ubiegać o tego typu dopłaty ze skarbu państwa.

Zobacz także: Grozi nam ponowny lockdown. "Wszystkie liczby na to wskazują"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDIOiPQi
Źródło:
KOMENTARZE
(3)
ehh
2 tyg. temu
co nas to obchodzi , niech zredukują nawet do zera
sssssssssssss...
2 tyg. temu
no i dobrze, i tak nie ma pracy dla wszystkich, więc po co tyle pracować, żeby milionerom dorabiać następne, durny kapitalizm, chciwość i zaślepienie
fafa
1 tyg. temu
Kazdy kraj dostosowuje die do istniejacych warunkow np. lockdown. W czasach pandemii to jest normalnosc, w innych krajach jest to podobnie.
bDIOiPQj