Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Koronawirus a obciążenie sieci. Apel unijnego komisarza do Netflixa i podobnych platform

Unijny komisarz Thierry Breton apeluje do właścicieli platform udostępniających "wideo na życzenie", jak Netflix i inne, by ograniczyły ryzyko blokowania internetu w czasie globalnej kwarantanny. Pomysł? Obniżenie jakości.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Komisarz UE Thierry Breton apeluje do Netfliksa o obniżenie jakości wideo

Thierry Breton to komisarz UE ds. rynku wewnętrznego. Zwrócił się z apelem do Netflixa i innych platform udostępniających wideo, by przyjęły rozwiązania, które ograniczą ryzyko blokowania internetu w czasach, w których wielu ludzi spędza całe dni w domach z powodu koronawirusa - podaje PAP.

Zdaniem Komisji Europejskiej problem jest poważny, bo istnieje wysokie ryzyko, że ze względu na pracę zdalną oraz nagminne oglądanie filmów przez internet w czasie masowej kwarantanny może dojść do przeciążenia sieci. A dostęp do niej jest teraz kluczowy przede wszystkim dla służby zdrowia czy instytucji prowadzących edukację online.

Komisarz Breton w związku z tym rozmawiał nawet przez telefon z prezesem Netfliksa Reedem Hastingsem. Zachęca do czasowego obniżenia jakości dostarczanego wideo, oferując standardową rozdzielczość zamiast wysokiej.

Obejrzyj: Premier: czekają nas trudne miesiące, czas zmian i prób

- Platformy streamingowe, operatorzy telekomunikacyjni i użytkownicy - wszyscy ponosimy wspólną odpowiedzialność za podjęcie kroków w celu zapewnienia sprawnego funkcjonowania internetu podczas walki z rozprzestrzenianiem się wirusów - powiedział Breton.

Jego zdaniem operatorzy telekomunikacyjni również powinni dążyć do zmniejszenia przeciążenia sieci, a użytkownicy przełączać się na Wi-Fi w domu, zamiast korzystać z transferu od operatora.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
19-03-2020

BartekA może by durnowate portale jak WP.de oraz Łonet zaprzestały wstawiania klipów filmowych, których nikt nie ogląda? Tak trudno od tego zacząć?

19-03-2020

MakgruPortale są zawalone syfem wiec tu można obniżyć jakość i tak tego nikt nie ogląda :)

19-03-2020

CvbnA może gościu sam sobie obniżysz jakość przez lobotomie?

Rozwiń komentarze (58)