Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Koronawirus. Bruksela zatwierdziła 16,6 mld euro dla Polski

Komisja Europejska zatwierdziła program pomocy dla polskiej gospodarki. Jego wartość wyniesie 16,6 mld euro, czyli równowartość około 75 mld zł. Skorzystają z niego głównie małe i średnie firmy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Anadolu Agency via Getty Images)
Wiceszefowa KE Margrethe Vestager poinformowała o zatwierdzeniu prawie 17 mld euro pakietu pomocowego dla Polski (Fot: Anadolu Agency)

O zatwierdzeniu programu przez KE poinformowała Polska Agencja Prasowa. Chodzi o rozwiązania zawarte w tzw. tarczy finansowej, firmowanej przez Polski Fundusz Rozwoju.

- Przy łącznym budżecie 16,6 mld euro program ten pozwoli Polsce wspierać mikroprzedsiębiorstwa oraz małe i średnie przedsiębiorstwa w zaspokajaniu ich bezpośrednich potrzeb w zakresie płynności, zmniejszając ich obciążenie finansowe z powodu wybuchu pandemii koronawirusa - poinformowała wiceszefowa Komisji Margrethe Vestager. Jej słowa cytuje PAP.

Wsparcie ma dotyczyć przede wszystkim tych firm, które zatrudniają pracowników. Nie zaś tych, którzy prowadzą działalność na własny rachunek, czyli tzw. samozatrudnionych.

Obejrzyj: Był nauczycielem, dzięki jednej rozmowie został miliarderem

Komisja liczy, że z programu skorzysta nawet 350 tys. mikroprzedsiębiorstw (zatrudniających do 9 pracowników), a do tego 26 tys. małych i średnich firm.

Podstawowym celem programu jest zapewnienie płynności firmom tak, by nie tylko były w stanie utrzymać poziom zatrudnienia, ale również mogły inwestować już po zakończeniu pandemii i związanego z nią kryzysu.

To nie pierwszy pakiet zatwierdzony przez Komisje Europejską w ostatnich dniach. W ubiegły czwartek były to programy o kwocie 35 mld zł, a w sobotę - kolejne 700 mln euro.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
27-04-2020

Wystarczy nie kraść i starczyZnowu Brawo Unia...coś tam pamiętam Maliniak mówił o wyimaginowanej wspólnocie?, że Unia nic nie dała...fakt mówił to przy obiekcie, który za … Czytaj całość

27-04-2020

nie dla mnieOj, będzie przemeblowanie na liście najbogatszych Polaków !

27-04-2020

ZloxziejeOni to wydadza na siebie i swoje firmy , dlaczego UE nic o tym nie wie ? tak jak 212 mld i 100mld i 100mln o ktorych mowil Premier Morawiecki , ale … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (38)