Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Mateusz Madejski
Mateusz Madejski
|
aktualizacja

Koronawirus. Budowa hotelu Gołębiewski w Pobierowie stanęła. Zamek ze Stobnicy ma więcej szczęścia

252
Podziel się:

Budowa największego hotelu w Polsce stanęła, wynika z informacji money.pl. W tej chwili na miejscu pracuje ośmiu ochroniarzy, którzy zabezpieczają teren. Niewiele zmieniło się natomiast w Stobnicy. - Tempo prac w zamku nie zostało wyhamowane - słyszymy.

Budowa w Pobierowie stanęła. W Stobnicy i Wiśle prace jednak trwają w normalnym trybie
Budowa w Pobierowie stanęła. W Stobnicy i Wiśle prace jednak trwają w normalnym trybie (WP, Mateusz Madejski)

Przy budowie wielkiego hotelu w Pobierowie pracowało ok. 400 osób. To obecnie największa inwestycja na polskim wybrzeżu. Powstać ma tam największy hotel w Polsce - i jeden z największych w Europie.

Jak mówi nam jednak Robert Skraburski, dyrektor obiektu, prace trzeba było przerwać. Decyzja była motywowana sytuacją epidemiczną, ale również sytuacją sieci Gołębiewski. Hotele w Polsce pozostają zamknięte, więc firma nie zarabia.

Jak mówi Skraburski, etatowi pracownicy odbierają w tej chwili urlopy lub przechodzą na postojowe. Sporo pracowników miało jednak umowy zlecenia, a część zatrudniali podwykonawcy. Oni wszyscy stracili źródło dochodów.

Zobacz także: Kiedy kolejne branże zostaną odmrożone? "Działamy w sytuacji ogromnej niepewności". Obejrzyj wideo:

Sieć Gołębiewski rozważa jednak wznowienie prac w maju - być może w ograniczonym zakresie. Wiele zależy oczywiście od tego, kiedy rząd zniesie ograniczenia dla hoteli.

Bryła budowanego w Pobierowie hotelu ma przypominać wielki prom

Robert Skraburski podkreśla jednak, że zlecone przed wybuchem epidemii prace nie zostały anulowane, nie przerwano na przykład montażu okien. - Obecnie jednak stale na terenie budowy przebywają głównie ochroniarze. Jest ich zawsze ok. ośmiu, aby dobrze zabezpieczyć teren - mówi money.pl dyrektor budowanego hotelu.

- Zawieszenie tej budowy to olbrzymi problem dla całej gminy. Poza sezonem w pensjonatach i hotelach spali pracownicy, dawało to olbrzymie zyski i właścicielom obiektów, i samorządowi - mówią nam przedstawiciele gminy Rewal.

Stobnica i Wisła mają więcej szczęścia

Zdecydowanie więcej szczęścia ma słynny "zamek ze Stobnicy" w Wielkopolsce. Inwestycja spółki D.J.T. z Poznania ruszyła jeszcze w 2015 roku. Jak dowiedzieliśmy się ze źródeł zbliżonych do inwestora, budowa trwa nadal. - Nic nie zostało wyhamowane, pełne ekipy wciąż są na miejscu - słyszymy.

Zamek jest na ukończeniu, ale wciąż nie wiadomo, kiedy ostatecznie zostanie oddany do użytku.

Wnętrze zamku w Stobnicy

Od eksploratorów, którzy widzieli zamek od środka kilka miesięcy temu, dowiedzieliśmy się, że większość konstrukcji już jest gotowa. Teraz trwają przede wszystkim prace wykończeniowe.

- Wewnątrz widać przy niej potężne filary ozdobione piaskowcem. To zapiera dech w piersiach, nawet u osób nieznających się na architekturze. Kolejne zaskoczenie to okrągłe szyby wind. Jedna z nich sięga od piwnic do wieży, czyli musi to być minimum 10 pięter - opowiadali nam w lutym eksploratorzy.

Do grona wielkich, choć kontrowersyjnych projektów architektonicznych można zaliczyć też z pewnością pięciogwiazdkowy hotel Crystal Mountain w Wiśle.

Budowa hotelu w Wiśle

Jak się dowiedzieliśmy w biurze hotelu, tam także prace nie zostały wstrzymane. Niewykluczone, że obiekt zostanie ukończony jeszcze w tym roku. Otwarcie hotelu jest jednak planowane na pierwszy kwartał 2021 roku. Hotel w Wiśle ma mieć niemal 500 pokoi i jest położony na wysokości 550 metrów n.p.m.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(252)
widzka
4 lata temu
Byłam z rodziną w Gołębiewskim i z pewnością pojadę nad morze do Gołębiewskiego. Blisko górki i nawet kiedy padało to nic bo sam hotel gwarantuje masę atrakcji plus wyśmienite jedzonko a wieczorkiem tańce, nie wspomnę o całym kombinacie basenowo masażowo spa itp.itd. jak ktoś nie lubi to niech nie jedzie a ja lubię i zachwalam.
Bolo
4 lata temu
Tyle lasu zmarnował fajny biznesmen a w tamtym roku bacie i dziatka ukarali za złamanie przez ichkonika malutkiej brzuski 5 tys PLN
bombel
4 lata temu
Kto chciałby w tym mieszkać nad polskim morzem?
ech
4 lata temu
Jezus Maria! co oni w Pobierowie pozwolili sobie postawić? czyżby dali się omamić "miejscami pracy"!? iluzorycznymi "wpływami od podatków"? Przecież w najbliższych latach ten hotel będzie miał WYŁĄCZNIE straty! Tam będą pracowali wyłącznie Ukraińcy jak w większości hoteli tego typu. Kadra zarządzająca też będzie zewnętrzna. Kto i ile przytulił za zezwolenie na wybudowanie tej koszmarnej (w nieludzkiej skali) betonowej fortecy?
aż 8 do pilno...
4 lata temu
tego kto zaprojektował ten syf i tego który wydał zgodę powinni w piwnicach tej makabreski trzymać.
...
Następna strona