Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
budowa
21.04.2020 16:48

Koronawirus. Budowa hotelu Gołębiewski w Pobierowie stanęła. Zamek ze Stobnicy ma więcej szczęścia

Budowa największego hotelu w Polsce stanęła, wynika z informacji money.pl. W tej chwili na miejscu pracuje ośmiu ochroniarzy, którzy zabezpieczają teren. Niewiele zmieniło się natomiast w Stobnicy. - Tempo prac w zamku nie zostało wyhamowane - słyszymy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(WP)
Budowa w Pobierowie stanęła. W Stobnicy i Wiśle prace jednak trwają w normalnym trybie (Fot: Mateusz Madejski)

Przy budowie wielkiego hotelu w Pobierowie pracowało ok. 400 osób. To obecnie największa inwestycja na polskim wybrzeżu. Powstać ma tam największy hotel w Polsce - i jeden z największych w Europie.

Jak mówi nam jednak Robert Skraburski, dyrektor obiektu, prace trzeba było przerwać. Decyzja była motywowana sytuacją epidemiczną, ale również sytuacją sieci Gołębiewski. Hotele w Polsce pozostają zamknięte, więc firma nie zarabia.

Jak mówi Skraburski, etatowi pracownicy odbierają w tej chwili urlopy lub przechodzą na postojowe. Sporo pracowników miało jednak umowy zlecenia, a część zatrudniali podwykonawcy. Oni wszyscy stracili źródło dochodów.

Kiedy kolejne branże zostaną odmrożone? "Działamy w sytuacji ogromnej niepewności". Obejrzyj wideo:

Sieć Gołębiewski rozważa jednak wznowienie prac w maju - być może w ograniczonym zakresie. Wiele zależy oczywiście od tego, kiedy rząd zniesie ograniczenia dla hoteli.

(WP)
(Fot: Mateusz Madejski)

Bryła budowanego w Pobierowie hotelu ma przypominać wielki prom

Robert Skraburski podkreśla jednak, że zlecone przed wybuchem epidemii prace nie zostały anulowane, nie przerwano na przykład montażu okien. - Obecnie jednak stale na terenie budowy przebywają głównie ochroniarze. Jest ich zawsze ok. ośmiu, aby dobrze zabezpieczyć teren - mówi money.pl dyrektor budowanego hotelu.

- Zawieszenie tej budowy to olbrzymi problem dla całej gminy. Poza sezonem w pensjonatach i hotelach spali pracownicy, dawało to olbrzymie zyski i właścicielom obiektów, i samorządowi - mówią nam przedstawiciele gminy Rewal.

Stobnica i Wisła mają więcej szczęścia

Zdecydowanie więcej szczęścia ma słynny "zamek ze Stobnicy" w Wielkopolsce. Inwestycja spółki D.J.T. z Poznania ruszyła jeszcze w 2015 roku. Jak dowiedzieliśmy się ze źródeł zbliżonych do inwestora, budowa trwa nadal. - Nic nie zostało wyhamowane, pełne ekipy wciąż są na miejscu - słyszymy.

Zamek jest na ukończeniu, ale wciąż nie wiadomo, kiedy ostatecznie zostanie oddany do użytku.

(Urbex Team Poznań, hexa urbex)
(Fot: Urbex)

Wnętrze zamku w Stobnicy

Od eksploratorów, którzy widzieli zamek od środka kilka miesięcy temu, dowiedzieliśmy się, że większość konstrukcji już jest gotowa. Teraz trwają przede wszystkim prace wykończeniowe.

- Wewnątrz widać przy niej potężne filary ozdobione piaskowcem. To zapiera dech w piersiach, nawet u osób nieznających się na architekturze. Kolejne zaskoczenie to okrągłe szyby wind. Jedna z nich sięga od piwnic do wieży, czyli musi to być minimum 10 pięter - opowiadali nam w lutym eksploratorzy.

Do grona wielkich, choć kontrowersyjnych projektów architektonicznych można zaliczyć też z pewnością pięciogwiazdkowy hotel Crystal Mountain w Wiśle.

(WP)
(Fot: Witold Ziomek)

Budowa hotelu w Wiśle

Jak się dowiedzieliśmy w biurze hotelu, tam także prace nie zostały wstrzymane. Niewykluczone, że obiekt zostanie ukończony jeszcze w tym roku. Otwarcie hotelu jest jednak planowane na pierwszy kwartał 2021 roku. Hotel w Wiśle ma mieć niemal 500 pokoi i jest położony na wysokości 550 metrów n.p.m.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

Tagi: budowa, koronawirus, zamek w stobnicy, gospodarka, koronawirus kryzys, inwestycje
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
22-04-2020

only in PolinSzefem tego jeszcze nie gotowego molocha jest byly wojt gminy,ktory wydal pozwolenie na te budowe.Ciekawe,prawda?

21-04-2020

agroturystykatylko AGROTURYSTYKA a HOTELE olać może wtedy ZDZIERCY PÓjdą PO rozum do głowy ???

21-04-2020

wicekGreenpeace zaaprobowal wszystkie projekty. Za odpowiednim poparciem finansowym, oczywiscie.

Rozwiń komentarze (252)