Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
kryzys
23.03.2020 08:52

Koronawirus. Bullard z Fed: Bezrobocie w USA może osiągnąć 30 proc.

Bezrobocie w Stanach Zjednoczonych może osiągnąć poziom 30 proc. i to już w drugim kwartale tego roku. To prognoza przedstawiciela Fed Jamesa Bullarda.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Federal Reserve Bank of St. Louis)
Ponura prognoza Fed. Bezrobocie w USA może osiągnąć poziom 30 proc.

Szef oddziału Banku Rezerw Federalnych w St. Louis James Bullard roztacza ponurą prognozę dla gospodarki Stanów Zjednoczonych, gorszą niż ta z czasów "wielkiej depresji". Jak twierdzi cytowany przez "Bloomberg", z powodu kryzysu wywołanego koronawirusem bezrobocie w tym kraju osiągnie poziom 30 proc. w drugim kwartale 2020 r.

Przyczyną tego mają być przerwy w działalności firm na czas zwalczania koronawirusa. Co więcej, zdaniem Bullarda Stany Zjednoczone odnotują bezprecedensowy spadek PKB aż o 50 proc. Dlatego szef regionalnego oddziału Fed wezwał władze do zdecydowanej reakcji podatkowej, by zapewnić ożywienie gospodarki, poprzez zasypanie wyrwy 2,5 biliona dolarów utraconego dochodu.

Dodał przy tym, że Fed jest gotowy "zrobić więcej", by zapewnić funkcjonowanie rynków w czasie tak dużej zmienności. Podkreślił, że "wszystko jest na stole" jeśli chodzi o dodatkowe programy pożyczkowe od Fed, ale wszystko zależy od tego, w którą stronę pójdzie Kongres.

Tak poważna ocena stanu rzeczy przez James Bullarda tylko pokazuje jak istotne jest jak najszybsze wypracowanie porozumienia na linii Kongres - Biały Dom w sprawie programu pomocowego dla Stanów Zjednoczonych, które wciąż są największą gospodarką świata. Sam Fed w ubiegłym tygodniu wznowił programy znane z poprzedniego kryzysu finansowego.

Obejrzyj: Polskę czeka kryzys. Glapiński: podajemy gospodarce antybiotyk

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem

Tagi: kryzys, pandemia, koronawirus, epidemia, usa, stany zjednoczone, fed, bezrobocie, pkb, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
23-03-2020

dwq2niech amerykanie wypożyczą od nas (oczywiście za hojną zapłatą) Mateusza i jego kumpli a recesja ich szerokim łukiem obejdzie

23-03-2020

adamspokojnie ... nas to nie dotyczy , pis zaraz ogłosi program 5000+ dla każdego

23-03-2020

RumiancewW Polszy będzie 50% bezrobotnych, a w naszej Rosyjii psst ( ściany mają uszy ), jest taki dobrobyt, iż obrotni NIE MUSZĄ pracować.

Rozwiń komentarze (56)