Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Koronawirus. Goście hotelowi już zapomnieli o epidemii

Brak maseczek, nieprzestrzeganie zasad bezpieczeństwa i obostrzeń sanitarnych. Hotele mają problem z nieodpowiedzialnymi gośćmi. Zachowują się, jakby koronawirusa nie było.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Flickr)
Hotele działają w reżimie sanitarnym.

Kolejne etapy luzowania obostrzeń i odmrażania gospodarki sprawiły, że wielu gości hotelowych zapomniało o zagrożeniu koronawirusem - pisze "Rzeczpospolita".

Pomimo informacji o reżimie sanitarnym w hotelach, część gości w ogóle nie stosuje się do obostrzeń i zasad bezpieczeństwa. Choć wciąż obowiązkiem jest noszenie maseczek i zachowanie dystansu, wielu gości lekceważy te nakazy.

– Zrobiliśmy wszystko co w naszej mocy, by pobyt w hotelu był bezpieczny. Nie wszystko jednak zależy od nas. Wielu gości nie chce stosować się do wytycznych sanepidu. (...) Nasze prośby, by stosowali się do zasad, nie skutkują – skarży się na łamach dziennika Maciej Szatkowski, zarządzający hotelem Blu Marine w Mielnie.

– Niektórzy goście zachowują się, jakby pandemia już się skończyła - zaznacza Wioletta Hamerska, ekspert rynku hotelarskiego.

Sporo ryzykują i to nie tylko zdrowie. Niezastosowanie się do zasad może skutkować tym, że zostaną wyproszeni z hotelu bez zwrotu pieniędzy, które zapłacili za pobyt, ostrzega na łamach "Rz" Marcin Mączyński, wiceprezes Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
09-06-2020

StarlightI bardzo dobrze. 11 milionów ludzi na świecie umiera rokrocznie na SEPSĘ i jakoś żyliśmy normalnie a nie jak małpy w zoo

09-06-2020

ffffZ zakazami nie da się żyć całą wieczność. Ludzie są przyzwyczajeni do wygód ale nie do sanepidu który wszystko wskazuje co robić.

10-06-2020

hejnalistaKWIIIIIIIIIIIIIIIIIII KWIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII dzwieki zazynanych pisowskich marzen slychac:))) juz niedlugo pisowskie trolle - juz niedlugo:)))

Rozwiń komentarze (3)