Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
A.Z.
|
aktualizacja

Koronawirus. Ministerstwo Rozwoju rozmawia z branżą ślubną o rejestrze gości

25
Podziel się:

Ministerstwo Rozwoju rozmawia z branżą ślubną o ograniczeniach związanych z organizacją wesel w dobie pandemii koronawirusa. Chodzi przede wszystkim o kształt umów zawieranych z parą młodą oraz obowiązek prowadzenia rejestru gości.

Wydaje się, że ograniczenia co do zasad organizowania wesel są nieuniknione.
Wydaje się, że ograniczenia co do zasad organizowania wesel są nieuniknione. (pixabay.com)
bECKCkid

Duże uroczystości rodzinne, w tym przede wszystkim wesela, okazały się nie do końca bezpieczne. Beztroska zabawa nie sprzyja zachowaniu ostrożności, i zapewne przede wszystkim dystansu, wobec ryzyka zakażenia. Coraz częściej słyszmy o ogniskach koronawirusa właśnie po weselach.

Resort rozwoju podał we wtorek na Twiterze, że dzień wcześniej przeprowadził konsultacje z branżą ślubną. Jak wyjaśniono, chodzi o wypracowanie takich zapisów w umowach między organizatorami wesel a parami młodymi, które zapewniałyby "odpowiednie warunki higieny i bezpieczeństwa". Druga sprawa dotyczy prowadzenia "pełnego rejestru gości", którzy biorą udział w uroczystości. Eksperci wskazują tutaj trudności związane z zapewnieniem ochrony danych osobowych.

bECKCkif

Kilka dni temu Ministerstwo Zdrowia sygnalizowało, że dodatkowe kontrole na weselach. Resort konsultował to rozwiązanie z Głównym Inspektorem Sanitarnym. Razem ze specjalnymi kontrolami wprowadzone miałyby być wyższe kary za łamanie reżimu sanitarnego.

- Wydawało nam się, że wesela będą bezpieczne. Sytuacja doprowadziła do tego, że wiemy, że wesela są zbyt duże - mówił niedawno w programie "Money. To się liczy" Główny Inspektor Sanitarny prof. Jarosław Pinkas - Będziemy apelować, aby wesela trwały krócej, były mniejsze i będziemy kontrolować - dodawał.

Ostatnio głośno było o weselu w dzielnicy Rembertów w Warszawie. Na kwarantannę trafiło ponad 100 osób. Zakażenie koronawirusem potwierdzono u 17 gości weselnych. Po imprezie we Wrocieryżu (woj. świętokrzyskie) u trzech weselników potwierdzono koronawirusa, a ponad sto osób zostało poddanych kwarantannie. Inny przykład: Starachowice, początek lipca. Po przebadaniu ponad 60 uczestników wesela, koronawirusa wykryto u 20. Dodatkowo ponad 250 osób poddano kwarantannie. Niepokoi też liczba dziennych zakażeń, bo we wtorek pobito rekord - 680 nowych przypadków koronawirusa.

Zobacz: Będą ograniczenia w organizacji wesel? "Rzeczywiście, to miejsce ognisk"

bECKCkil

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.
Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

bECKCkiG
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(25)
Xxx
rok temu
Całkowita inwigilacja. A gdzie te RODO śmieszne?
nie dajcie si...
rok temu
Tu nie chodzi o sanitarną listę obecnych, tylko o listę dla celów fiskusa, dzięki której młodzi mają sami na siebie donieść, a ten ich potem w podatek od kopert wmanewruje, bo jak udowodnią, ile dostali!
teściowa na ś...
rok temu
Wesele z natury ma być beztroskie. Kto się czuje źle, powinien również czuć się odpowiedzialny, nawet tylko na wszelki wypadek. Tymczasem na weselu prędzej się przeziębisz, bo noce już zimne, a gościom gorąco i wychodzą na zewnątrz, albo nogę po pijaku złamiesz czy w pysk oberwiesz, niż złapiesz koronę. No, syfa albo grypę też ewentualnie można. A mój stary złapał bukiet panny młodej i co z tego, kiedy to akurat synowa!
bECKCkiH
mstev
rok temu
łatwo się uwziąć na branżę weselną, zamiast uderzyć się w pierś i przeprosić za nieprawdę i hipokryzję która towarzyszyła wiecom wyborczym. mam nadzieję że są rejestry pielgrzymek pieszych? a zgromadzenie na Jasnej Górze nie będzie liczyć więcej jak 250 osób? to samo na stadionach oraz halach sportowych. Swoją drogą nie rozumiem dlaczego MI a nie MRPiPS zajmuje się tematem wesel. To branża rodzinna a mamy ministerstwo od spraw rodziny... Ludzie na śluby w październiku już mają wszystko pozałatwiane, więc nie szalejcie w sierpniu z nowymi zakazami bo tylko powodujecie stres u młodych - a to gorsze niz covid, dzieci z tego nie będzie
szczwane
rok temu
rejestr służący pełnej inwigilacji, zostanie przekazany do urzędu skarbowego
...
Następna strona