Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wesela
04.08.2020 14:44

Koronawirus. Ministerstwo Rozwoju rozmawia z branżą ślubną o rejestrze gości

Ministerstwo Rozwoju rozmawia z branżą ślubną o ograniczeniach związanych z organizacją wesel w dobie pandemii koronawirusa. Chodzi przede wszystkim o kształt umów zawieranych z parą młodą oraz obowiązek prowadzenia rejestru gości.

Podziel się
Dodaj komentarz
(pixabay.com)
Wydaje się, że ograniczenia co do zasad organizowania wesel są nieuniknione.

Duże uroczystości rodzinne, w tym przede wszystkim wesela, okazały się nie do końca bezpieczne. Beztroska zabawa nie sprzyja zachowaniu ostrożności, i zapewne przede wszystkim dystansu, wobec ryzyka zakażenia. Coraz częściej słyszmy o ogniskach koronawirusa właśnie po weselach.

Resort rozwoju podał we wtorek na Twiterze, że dzień wcześniej przeprowadził konsultacje z branżą ślubną. Jak wyjaśniono, chodzi o wypracowanie takich zapisów w umowach między organizatorami wesel a parami młodymi, które zapewniałyby "odpowiednie warunki higieny i bezpieczeństwa". Druga sprawa dotyczy prowadzenia "pełnego rejestru gości", którzy biorą udział w uroczystości. Eksperci wskazują tutaj trudności związane z zapewnieniem ochrony danych osobowych.

Kilka dni temu Ministerstwo Zdrowia sygnalizowało, że dodatkowe kontrole na weselach. Resort konsultował to rozwiązanie z Głównym Inspektorem Sanitarnym. Razem ze specjalnymi kontrolami wprowadzone miałyby być wyższe kary za łamanie reżimu sanitarnego.

- Wydawało nam się, że wesela będą bezpieczne. Sytuacja doprowadziła do tego, że wiemy, że wesela są zbyt duże - mówił niedawno w programie "Money. To się liczy" Główny Inspektor Sanitarny prof. Jarosław Pinkas - Będziemy apelować, aby wesela trwały krócej, były mniejsze i będziemy kontrolować - dodawał.

Ostatnio głośno było o weselu w dzielnicy Rembertów w Warszawie. Na kwarantannę trafiło ponad 100 osób. Zakażenie koronawirusem potwierdzono u 17 gości weselnych. Po imprezie we Wrocieryżu (woj. świętokrzyskie) u trzech weselników potwierdzono koronawirusa, a ponad sto osób zostało poddanych kwarantannie. Inny przykład: Starachowice, początek lipca. Po przebadaniu ponad 60 uczestników wesela, koronawirusa wykryto u 20. Dodatkowo ponad 250 osób poddano kwarantannie. Niepokoi też liczba dziennych zakażeń, bo we wtorek pobito rekord - 680 nowych przypadków koronawirusa.

Zobacz: Będą ograniczenia w organizacji wesel? "Rzeczywiście, to miejsce ognisk"

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.
Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

Tagi: wesela, koronawirus, pandemia, ministerstwo rozwoju, gospodarka, wiadomości
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
04-08-2020

Gabrycha 12A co z ograniczeniem osób w kościołach podczas mszy. Może by zaapelować do księży o przestrzeganie bezpieczeństwa zarażenia.Księża nawet nie fatygują … Czytaj całość

04-08-2020

kkNa tyle przypadków to nic , na wiecach tez ludzie stali blisko , tez bez maseczek

04-08-2020

AbcA gdzie Rodo?!!!! Nikt z gości się nie zgodzi żeby podawać komu kolwiek ich jakie kolwiek dane personalne!!!

Rozwiń komentarze (25)