Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
koronawirus
30.07.2020 12:52

Koronawirus na weselach. Należy się spodziewać kontroli policji i sanepidu

Ministerstwo Zdrowia rozważa wprowadzenie specjalnych kontroli na przyjęciach w związku z doniesieniami o przypadkach zachorowania na COVID-19 po weselach. Wśród powodów wymienia się m.in. łamanie zasad ochrony przed zarażeniem koronawirusem.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Istock)
Koronawirus na weselach. Należy się spodziewać kontroli policji i sanepidu

Koronawirus na weselach. Należy się spodziewać kontroli policji i sanepidu

Sam pomysł, by wesela były sprawdzane przez specjalne kontrole, ujawnił wiceszef resortu zdrowia Waldemar Kraska na antenie radia RMF FM. Przyznał jednocześnie, że takie rozwiązanie zostało już skonsultowane z Głównym Inspektoratem Sanitarnym.

Koronawirus w Polsce. Nadeszła druga fala? Janusz Cieszyński komentuje

Decyzja resortu ma być podyktowana regularnym łamaniem zasad przez organizatorów wesel. Ponieważ apele nie przynoszą rezultatu, kary będą musiały zostać zaostrzone. Wiceminister motywował to dobrem uczestników zabawy.

W temacie koronawirusa na weselach wypowiedział się także prof. Krzysztof Simon, kierownik Kliniki Chorób Zakaźnych, Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Wrocławiu, który w rozmowie z WP zwrócił uwagę na fakt, że na weselach często spotykają się ludzie z różnych zakątków kraju, więc ryzyko, że któryś z gości może być zakażony koronawirusem, jest bardzo duże. Dla niektórych weselników taka uroczystość weselna może być śmiertelnie groźna.

Koronawirus na weselach. Należy się spodziewać kontroli policji i sanepidu

Przypomnijmy, żekoronawirus został odnotowany u 615 nowych pacjentów. Przypadki zarażeń pochodzą z województw: śląskiego (160), małopolskiego (133), mazowieckiego (95), łódzkiego (67), podkarpackiego (45), wielkopolskiego (27), opolskiego (17), pomorskiego (12).

Łącznie koronawirus w Polsce został odnotowany u 45 031 osób, spośród których 1709 zmarło.

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
30-07-2020

JaNawet Bareja by tego nie wymyślił. Zakaz słodzenia wódki wprowadzić.

01-08-2020

patrykśmiertelność na covida jest mniejsza niż na grype, podał to amerykański odpowiednik sanepidu

31-07-2020

ZdrowyPiszemy podanie do Pana ministra o zgodę na spotkanie się z ciocią i jednocześnie zobowiązujemy się do przyjęcia wszystkich szczepionek jakie Pan … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (10)