Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac. Krzysztof Janoś
|

Koronawirus mutuje. WHO sprawdzi fermy norek na całym świecie.

31
Podziel się

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) zbada biobezpieczeństwo w gospodarstwach, gdzie hoduje sie norki. Wszystko po doniesieniach z Danii, gdzie odnotowano przechodzenie wirusa między zwierzętami a ludźmi.

Koronawirus mutuje. WHO sprawdzi fermy norek na całym świecie.
Duńczycy planują uśmiercić nawet 17 mln norek. (East News, Reporters , SCHEIRE, REPORTER)
bDAWZSUR

Dyrektor techniczna WHO ds. COVID-19, ekspertka ds. chorób wirusowych i epidemii Maria van Kerkhove powiedziała w piątek na konferencji prasowej w Genewie, że przenoszenie wirusa między zwierzętami i ludźmi budzi niepokój - informuje PAP.

Jak dodała, mutacje w wirusach są rzeczą normalną, ale jak zapewniła WHO ma zamiar te zmiany śledzić od początku.

Zobacz także: Karetki stojące w kolejkach, walka o łóżka. Przejmująca relacja ratownika medycznego z Warszawy
bDAWZSUT

Jak się też okazało, ryzyko mutacji u innych zwierząt hodowanych przez człowieka było mniejsze niż w przypadku norek właśnie. Te właśnie zwierzęta mają być szczególnie podatne na infekcje. Dlatego Duńczycy zdecydowali o wybiciu całej ich populacji w tym kraju.

Duńska premier Mette Frederiksen o tych zamiarach poinformowała już w środę. Pod nóż ma pójść nawet do 17 mln norek. W duńskich fermach znaleziono dowody na mutacje koronawirusa u tych zwierząt.

Co gorsza już zmutowany przeniósł się na 12 osób, co może skomplikować prace nad szczepionką. Jak przekonują duńskie władze sanitarne, mutacja nie powoduje jednak powazniejszych skutków zachorowania.

bDAWZSUZ

Z kolei, główny naukowiec WHO Soumya Swaminathan powiedziała, że jest za wcześnie, aby wyciągać pochopne wnioski na temat skutków mutacji wirusa znalezionego u norek.

Według duńskiego resortu zdrowia ok. połowa z 783 przypadków zakażenia ludzi koronawirusem w północnej części kraju, gdzie są wielkie fermy norek, "ma z nimi związek" - jak donosi PAP.

Dania jest światowym liderem w eksporcie skór z norek, które hodowane są na 1500 fermach. Eksportuje rocznie 17 mln skór. Większość trafia do Chin.

bDAWZSVa
bDAWZSVu
wiadomości
gospodarka
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(31)
Alamar
3 miesiące temu
WHO w kazdej niemal swojej wypowiedzi stara sie dzialac tak zeby epidemia na wczesnym etapie sie rozniosla dalej bo Chiny sobie poradza z wlasnym wirusem nawet zmutowanym a reszta dostanie bolesnie przespieszajac dalej supermacje ekonomiczna Chin. Dziwi mnie tez zero informacji o Polsce gdzie jest tez mnostwo norek, mutacje wszedzie zostaly wykryte ale w Polsce nikt sobie tym glowy jak widac nie zawraca tylko sie zalamac.
Chińczyk
3 miesiące temu
Niech Who nie wsadza w to nosa bo następne nieszczęście murowane. Media zaraz zaczną siać strach i znowu większość ludzi w to uwierzy
Nvcfy
3 miesiące temu
To ciekawe. Chiny już mają opanowanego wirusa i Rosja. Prace nad szczepionka są na III etapie. Szczepią już chętnego wodzą Emiratów. A Europa i Ameryka pozostawieni zostali sami sobie. Rzadamy ujawnienia, kto tego cholernego wirusa wypuścił na EU i USA, "Rosja czy Chiny. A może wspólnie opracowali ten atak. Gdyby EU nie poluzowała w poruszaniu się Chińczyków prawdopodobnie już by wirus wymarł. A tak, to rozsisli go znowu po Europie
bDAWZSVv
Puff
3 miesiące temu
WHO jest w 73% finansowana ze środków koncernów farmaceutycznych. Myślę że więcej nie trzeba dodawać. To niezła ekipa biznesowa bardzo dobrze prosperująca. Dlatego Trump wstrzymał jej finansowanie z budżetu.
Nick
3 miesiące temu
WHO to organizacja przestępcza. Nic mnie już nie zdziwi. Ludzie i zwierzęta to inne DNA, może ktoś mnie uświadomi jakim cudem bez udziału labolatoriow, wirus zmienia żywiciela?
...
Następna strona