Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Koronawirus. Sądy wydają miliony na zabezpieczenia sanitarne

10
Podziel się

Na maseczki, płyny, dezynfekcji i inne zabezpieczenia w związku z epidemią Sąd Okręgowy w Warszawie wydał już 2,3 mln zł. Do końca roku planuje wydać kolejne 1,5 mln zł, a to tylko jeden z przykładów. Z ministerstwa rekompensata jednak nie płynie.

Sądy liczą na pieniądze z resortu sprawiedliwości.
Sądy liczą na pieniądze z resortu sprawiedliwości. (PAP)
bEgwxfvp

Sądy w całej Polsce mierzą się z trudnościami finansowymi, gdyż wydatki związane z pandemią nie były planowanymi. Odkłada się wszelakie remonty i inwestycje. Wszystko idzie na zabezpieczenia w związku z epidemią. Wkrótce jednak może pieniędzy zabraknąć - pisze "Rzeczpospolita".

Maseczki, płyny dezynfekujące, sprzęt do mierzenia temperatury, montaż pleksi na salach rozpraw czy w reszcie dezynfekcja pochłaniają miliony złotych. Sądy liczą na wsparcie od ministerstwa sprawiedliwości.

bEgwxfvr

Pieniędzy, jak dotąd nie dostały. Jak pisze dziennik, na razie resort zebrał informacje, ile sądy już wydały. Zapowiada, że pieniądze będą, ale dopiero gdy wpłyną z Unii Europejskiej.

Zobacz także: Obejrzyj: Chętnych na ogródki działkowe nie brakuje. Cwaniaków jednak czeka odmowa

O jakiego rzędu wydatkach mowa? Za przykład "Rz" podaje koszty, z jakimi musi sobie radzić Sąd Okręgowy w Warszawie. Do tej pory na zabezpieczenia w związku covid-19 wydał już 2,3 mln zł. Do końca roku planuje wydać kolejne 1,5 mln zł.

bEgwxfvx

Nie wszystkie sądy mają tak wielkie wydatki. Rafał Terlecki, prezes Sądu Okręgowego w Gdańsku przyznał "Rzeczpospolitej", że na ten cel poszło do tej pory 293 tys. zł. Pieniądze przesunął jednak z planowanego remontu na przyszły rok.

bEgwxfvS
KOMENTARZE
(10)
Jhg
10 miesięcy temu
Żeby się czasem nie zestaw.....! Przez 3 miesiące wogóle nie pracowali: to po co im te zabezpieczenia? Niech pensje odadzą darmozjady! Szkoda że inne służby nie mógł przestać pracować!
sfgfdSa
11 miesięcy temu
ile??? w wielorazowych przyłbicach siedzą a chyba maseczki ze złota zamówili jednorazowe
sfgfdSa
11 miesięcy temu
ile??? w wielorazowych przyłbicach siedzą a chyba maseczki ze złota zamówili jednorazowe
bEgwxfvT
OLO
11 miesięcy temu
Padną sądy to będą samosądy. Prawo PiS.
E.M.
11 miesięcy temu
Lepiej się nie narażać. Mój znajomy zaraził się w poczekalni u lekarza - nie ze mną te numery, ja recepty załatwiam przez Internet na lekarzonline.eu :)