Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Koronawirus. Środek dezynfekujący dla aptek. "Nie na sprzedaż"

42
Podziel się

Płyn do dezynfekcji trafił do aptek. Jednak nie jest na sprzedaż, ma posłużyć personelowi. Za dostawę odpowiadała Agencja Rezerw Materiałowych, dla której produkuje m.in. PKN Orlen czy Polfa Tarchomin.

Płyn do dezynfekcji trafia do aptek. Nie jest na sprzedaż
Płyn do dezynfekcji trafia do aptek. Nie jest na sprzedaż (East News)
bDIlvbbF

"W ramach działań podjętych przez Naczelną Izbę Aptekarską oraz Ministerstwo Zdrowia, Agencja Rezerw Materiałowych w ostatnich dniach przekazała bezpłatnie aptekom kilkanaście tysięcy 5-litrowych płynów dezynfekujących Trisept Max" - informuje Elżbieta Piotrowska-Rutkowska, prezes Naczelnej Rady Aptekarskiej. Producentem Trisept Max jest Polfa Tarchomin.

"Płyny te mają posłużyć personelowi pracującemu w aptekach do ochrony osobistej, zgodnie z ich przeznaczeniem. Tym samym informuję właścicieli aptek, iż produkt ten nie jest przeznaczony do odsprzedaży" - dodaje.

bDIlvbbH

"Jednocześnie uprzejmie wyjaśniam, że w dalszym ciągu prowadzone są kroki w celu zapewnia aptekom odpowiedniej ilości płynów dezynfekujących dedykowanych do sprzedaży pacjentom, jak również kolejnych bezpłatnych dostaw dla ochrony personelu" - czytamy w podsumowaniu komunikatu prezes NRA.

Płyny do dezynfekcji to obecnie "gorący towar". Polacy ustawiają się po niego w kolejkach, a stał się niezwykle deficytowy. PKN Orlen rozpoczął nawet produkcję własnych płynów, jednak spora część trafia bezpośrednio do Agencji Rezerw Materiałowych, która to właśnie przekazuje płyny m.in. aptekom, szpitalom i innym instytucjom publicznym, które najbardziej potrzebują teraz płynu do dezynfekcji.

Zobacz także: Obejrzyj: Koronawirus uderza w zakłady kosmetyczne. "Pomoc rządu jest śmieszna"
bDIlvbbN

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem
bDIlvbci
KOMENTARZE
(42)
k9
11 miesięcy temu
Firma MEDISEPT. Zdolność produkcyjna 8,5 mln litrów płynu miesiecznie. Więcej niż ORLEN i KGHM łącznie. Nie maja dostaw spirytu i muszą wprowadzać spożywczy z akcyzą. Cena wiadomo jaka. Czekają na jeden podpis z Min.Finansów o zniesieniu akcyzy na czas epidemii. Zamiast zalać rynek tanim płynem, uruchamia się produkcję w spółkach skarbu państwa. Ile kosztuje taka zmiana linii produkcyjnej?
Kiko
11 miesięcy temu
Agencja rezerw Materiałowych niech dziennikarze sprawdza co oni robili od lat
Otto
11 miesięcy temu
Ale dno rząd to amatorzy nie nadają się kompletnie do zarządzania kryzysami
bDIlvbcj
Werk
11 miesięcy temu
Taka prośba do orlenowców : prowadźcie na waszych stacjach sprzedaż reglamentowaną np. max 2 opakowania 5litrowe na osobę a nie za przyjeżdża lokalny biznesmen na stacje po dostawie i kupuje cała dostawę - paletę i dla pozostałych kierowców kierowców nie pozostaje nic !
nhytr
11 miesięcy temu
ta Agencja rezerw to pilowała pustych magazynów ??? Jezeli teraz kładzie łape na tych dostawach. Kolejne stanowiska za olbrzymia kase dla nic nie robiacych swojaków
...
Następna strona