Notowania

Koronawirus. Środek dezynfekujący dla aptek. "Nie na sprzedaż"

Płyn do dezynfekcji trafił do aptek. Jednak nie jest na sprzedaż, ma posłużyć personelowi. Za dostawę odpowiadała Agencja Rezerw Materiałowych, dla której produkuje m.in. PKN Orlen czy Polfa Tarchomin.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Płyn do dezynfekcji trafia do aptek. Nie jest na sprzedaż

"W ramach działań podjętych przez Naczelną Izbę Aptekarską oraz Ministerstwo Zdrowia, Agencja Rezerw Materiałowych w ostatnich dniach przekazała bezpłatnie aptekom kilkanaście tysięcy 5-litrowych płynów dezynfekujących Trisept Max" - informuje Elżbieta Piotrowska-Rutkowska, prezes Naczelnej Rady Aptekarskiej. Producentem Trisept Max jest Polfa Tarchomin.

"Płyny te mają posłużyć personelowi pracującemu w aptekach do ochrony osobistej, zgodnie z ich przeznaczeniem. Tym samym informuję właścicieli aptek, iż produkt ten nie jest przeznaczony do odsprzedaży" - dodaje.

"Jednocześnie uprzejmie wyjaśniam, że w dalszym ciągu prowadzone są kroki w celu zapewnia aptekom odpowiedniej ilości płynów dezynfekujących dedykowanych do sprzedaży pacjentom, jak również kolejnych bezpłatnych dostaw dla ochrony personelu" - czytamy w podsumowaniu komunikatu prezes NRA.

Płyny do dezynfekcji to obecnie "gorący towar". Polacy ustawiają się po niego w kolejkach, a stał się niezwykle deficytowy. PKN Orlen rozpoczął nawet produkcję własnych płynów, jednak spora część trafia bezpośrednio do Agencji Rezerw Materiałowych, która to właśnie przekazuje płyny m.in. aptekom, szpitalom i innym instytucjom publicznym, które najbardziej potrzebują teraz płynu do dezynfekcji.

Obejrzyj: Koronawirus uderza w zakłady kosmetyczne. "Pomoc rządu jest śmieszna"

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
22-03-2020

k9Firma MEDISEPT. Zdolność produkcyjna 8,5 mln litrów płynu miesiecznie. Więcej niż ORLEN i KGHM łącznie. Nie maja dostaw spirytu i muszą wprowadzać … Czytaj całość

20-03-2020

OttoAle dno rząd to amatorzy nie nadają się kompletnie do zarządzania kryzysami

20-03-2020

KikoAgencja rezerw Materiałowych niech dziennikarze sprawdza co oni robili od lat

Rozwiń komentarze (42)