Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
03.07.2020 16:52

Koronawirus uderza w dilerów aut. Spadki rejestracji w czerwcu o blisko 20 proc. w porównaniu z 2019 r.

Liczba czerwcowych rejestracji nowych samochodów osobowych i dostawczych do 3,5 t wyniosła 40 924 szt. To 19,8 proc. mniej niż przed rokiem, wynika z analizy Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Getty Images)
Osłabienie w sprzedaży aut odczuwa również branża leasingowa.

Powoli jednak rynek się ożywia bo w maju spadek ten opisywało -53,7 proc. W kwietniu w porównaniu do tego samego okresu sprzed roku było to z kolei - 65,8 proc.

Ostatni wynik jest zatem wyższy o 16,3 tys. szt. niż miesiąc wcześniej. To drugi już po maju miesiąc wzrostu w zestawieniu miesiąc do miesiąca od początku tego trudnego dla branży roku.

Zobacz też: Repolonizacja mediów? Jarosław Sellin o zagranicznym kapitale. Krytykuje dziennikarzy

Z kolei w grupie samochodów dostawczych do w czerwcu 2020 r. według analiz PZPM przygotowanych na podstawie wstępnych danych CEP, przybyło 5 127 nowo zarejestrowanych pojazdów, ze spadkiem o 14,1 proc. rok do roku

Od początku 2020 roku zarejestrowano 204 443 nowych samochodów liczonych razem w kategorii osobowych i dostawczych. Osiągnięty poziom jest niższy od uzyskanego w analogicznym czasie rok wcześniej o 37,7 proc. co przekłada się na blisko 100 tys. aut mniej.

Jak już pisaliśmy w money.pl, te spadki mocno też odczuwa branża leasingowa.

Ponad 13 proc. spadła wartość inwestycji sfinansowanych przez te firmy, Winna tej sytuacji jest również pandemia koronawirusa. Powrót do wyników branży leasingu sprzed kryzysu może zająć wiele lat.

Premier Mateusz Morawiecki mówi o wycofującym się wirusie i zachęca do pójścia na wybory
Koronawirus w Polsce wciąż jest. Premier mówi o "odwrocie wirusa", ale wyniki jeszcze tego nie pokazują

Finansowanie udzielone przedsiębiorcom przez polskich leasingodawców w kwietniu tego roku wyniosło 3,4 mld zł, podczas gdy czwarty miesiąc ubiegłego roku zakończył się finansowaniem na poziomie 6,9 mld zł.

Branża ma powody do obaw. Kwietniowy wynik sektora leasingowego był niższy o niemal połowę - wskazuje Związek Polskiego Leasingu.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

Tagi: wiadomości, gospodarka, sprzedaż aut, leasing aut
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
04-07-2020

TadNo to pięknie a ja kupiłem nówkę i 2 tygodnie na rejestracje czekałem ( Pszczyna ) bo Panie z wydziału komunikacji podobno się przepracowują.

04-07-2020

JanekKupilem w Niemczech teraz taniej wyszło i lepsze !

05-07-2020

Gorszy sortBędzie jak z tzw. restauratorskie, najpierw płacz o wsparcie, a jak wyszli na prostą to dop... takie ceny, że teraz to reszta płacze

Rozwiń komentarze (5)