Trwa ładowanie...
bEpMjdGt

Notowania

Przejdź na

Koronawirus w kopalniach. "Zaciśniemy pasa, gdy właściciel kopalni pokaże plan naprawczy"

- W niektórych kopalniach mam wstrzymane wydobycie. Prowadzimy tzw. iluzoryczne wydobycie, aby utrzymać ściany w ruchu. Front robót musi byś cały czas odświeżany, aby móc wrócić do pracy. Mamy obawy, że skoro spada wydobycie, to spadną zyski i pensje górników. Dlatego górnicy, jak w wojsku, sami siebie pilnują nawzajem, ponieważ wiedzą, że to sytuacja zero-jedynkowa. Jeśli nie będziemy dbać o miejsca pracy, to nie będziemy mieli gdzie wrócić. Górnicy pokazują też, że jeśli szefowie spółki przedstawią plan naprawczy, to będą skłonni zacisnąć pasa. Na ogół jednak szuka się oszczędności tylko w kieszeniach górników, a nie w innych miejscach – mówił w programie specjalnym Newsroom WP Krzysztof łabędź, szef WZZ "Sierpień 80"

0
0
5
Podziel się
Komentarze (5)
zobacz więcej komentarzy (5)
bEpMjdGF
KOMENTARZE
(5)
Dla tych panó...
rok temu
Z wielkich stanów piniędzy jest dość. Tylko na tych górników robotników suchotników jeno skóra kość. Aktualne
qwerty
rok temu
Kopalnie już dawno powinny działać na zasadach rynkowych a jak nie to niech oddadzą je górnikom w akcjach i niech się z nimi martwią i palą sobie opony na kopalni.
Kuba83
rok temu
Zamknac wszystkie kopalnie na zawsze.
bEpMjdGX
Opolan k a
rok temu
No właśnie- kieszenie górników NAJWAŻNIEJSZE! Nam zamknięto firmy, nikt nas nie pyta czy mamy z czego żyć, ale górnikom jak zawsze SIĘ NALEŻY! Może czas by już skończyć z lepszym traktowaniem górników , bo co? Beda palić opony? Niech palą.
Realista
rok temu
Niedługo możecie nie mieć czego zaciskać. A tak w ogóle to powinni z wami zrobić porządek pod koniec lat '90. Zamknąć i byłoby po sprawie. Pupilki władzy, cholera, łobuzy z kamieniami i petardami...