Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac. Jakub Ceglarz
|

Koronawirus w Polsce. Mniej osób wejdzie do sklepów w strefie czerwonej

157
Podziel się

Wracają ograniczenia w sklepach. W strefie czerwonej, do której należy ponad 150 miast i powiatów, na jedną kasę będzie przypadało do 5 osób. To nie jedyne ograniczenia.

Koronawirus w Polsce. Mniej osób wejdzie do sklepów w strefie czerwonej
(PAP, Radek Pietruszka)
bDmBaTnV

W strefie czerwonej – do której od soboty należeć będzie ponad 150 miast i powiatów – ograniczona zostanie liczba klientów, którzy jednocześnie mogą robić zakupy. Wzorem rozwiązań, które obowiązywały wiosną, ich liczba uzależniona będzie od liczby kas: na jedną kasę przypadnie pięć osób.

Ograniczenie to będzie obowiązywało zarówno w sklepach w galeriach handlowych, jak i samodzielnych placówkach.

Lokale gastronomiczne w obu strefach będą działały w godzinach 6-21, a poza tymi godzinami możliwe będzie tylko wydawanie posiłków na wynos. W czerwonej strefie dodatkowym ograniczeniem będzie to, że zajęty będzie mógł być tylko co drugi stolik.

bDmBaTnX

Co jeszcze się zmieni?

W strefie żółtej: Podróż transportem publicznym: do 50 proc. miejsc siedzących lub 30 proc. liczby wszystkich miejsc. Na imprezach okolicznościowych będzie sie mogło bawić do 25 osób. Zakaz tańca. Zgromadzenia publiczne - do 25 osób.

Szkoły wyższe i średnie będą działały w trybie hybrydowym.

Wydarzenia sportowe bez publiczności

bDmBaTod

Zawieszone będą baseny, aquaparki i siłownie.

Strefy czerwone:

Do 5 osób na jedna kasę w placówkach handlowych

Zakaz organizacji imprez okolicznościowych

bDmBaToe

Zgromadzenia - do 10 osób

To kolejne obostrzenia, wprowadzane przez rząd w związku z pandemią koronawirusa. W ubiegłym tygodniu premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że cała Polska stała się żółtą strefą, a od czwartku znowu w sklepach obowiązują godziny dla seniorów.

bDmBaTof

Ministerstwo Zdrowia podało listę miast i powiatów, które dosięgną nowe obostrzenia. Zaostrzone restrykcje wprowadzone zostaną w ponad 100 regionach i miejscowościach.

Zobacz także: Nakaz noszenia maseczek. Będzie ustawa? Polityk PiS: czemu nie?
bDmBaTog

Ministerstwo Zdrowia w czwartek podało kolejne dane dotyczące sytuacji epidemiologicznej w Polsce. W ciągu ostatnich 24 godzin wykryto koronawirusa u 8099 osób.

Ponadto resort poinformował, że z powodu zakażenia koronawirusem zmarło 91 osób, w tym 84 w związku z chorobami współistniejącymi.

Najgorzej nadal jest w dwóch województwach - małopolskim i mazowieckim. Tam dzienna liczba nowych zakażeń przekracza 1300.

Ostatnie dni są rekordowe pod względem liczby nowych zachorowań. W środę odnotowano ponad 6,5 tys. przypadków, a w poprzednich dniach odpowiednio: 5 i 4,3 tys.

To plus czwartkowe dane sprawia, że liczba wszystkich przypadków COVID-19 wykrytych w Polsce sięga już 150 tys. osób.

Jednocześnie resort zdrowia podał, że zajętych jest już ponad 6,5 tys. tzw. łóżek covidowych, a z respiratorów korzysta obecnie 508 pacjentów. Prawie 300 tysięcy Polaków jest objętych kwarantanną.

bDmBaToy
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(157)
Jankowy
miesiąc temu
Ludzie teraz będą czekać w kolejce do sklepu na mrozie i deszcze, na pewno na zdrowie wyjdzie. Rząd pod Sąd !
clara
miesiąc temu
Przy limitach /5 osób na kase/ domagam sie zniesienia godzin dla seniorów....też jestem człowiekiem i muszę jeść a nie stać godzinami przed sklepem w deszczu i zimnie
piotr
miesiąc temu
Jaki sens limitow w sklepach.Przeciez i tak prawie wszyscy nosza tam maseczki, a przeciez maseczki ponoc chronia przed zakazeniem.To w takim razie co to za roznica czy bedzie np 50 osob czy 20.
bDmBaToz
baska
miesiąc temu
Brawo półłby . Wiecej osób pod sklepami - na deszczu, zimnie i wietrze. A do przychodni przyjmują tylko zdrowych!!! Chore pomysły, które nic nie daja. Ilu z tych zakazonych ma wynik fałszywie dodatni??? Bo nie wierzę że Szumowski jest jedyny. Jeszcze sie taki nie urodził co by z wirusem wygrał. Już who wycofuje sie z tych poronionych pomysłów a u nas chulaj dusza rządzących.
ktoś
miesiąc temu
za dużo protestów w Warszawie się szykuje więc trzeba coś zrobić hehe ale spokojnie na wszystko przyjdzie czas
...
Następna strona