Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
zdrowie
12.02.2020 14:45

Koronawirus. W Polsce nie ma potwierdzonych przypadków zachorowań

Ministerstwo Zdrowia podało, że nie ma w Polsce żadnej osoby, która zaraziłaby się koronawirusem. To wnioski po przebadaniu próbek od 30 osób, które przyleciały z Chin.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Na obserwacji w Wojskowym Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu przebywa 30 Polaków, którzy na początku lutego zostali sprowadzeni z chińskiego Wuhan. (Fot: Krzysztof Kaniewski/REPORTER)

Na obserwacji w Wojskowym Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu przebywa 30 Polaków, którzy na początku lutego zostali sprowadzeni z chińskiego Wuhan.

- W Polsce nie mamy żadnych potwierdzonych przypadków koronawirusa - powiedział PAP wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

- Trzydziestu pacjentów, którzy wrócili z Wuhan, również nie jest zakażonych. Próbki zostały już trzykrotnie przebadane, a wynik w każdym badaniu jest ujemny. Tym samym u nikogo nie stwierdzono genotypu nowego wirusa. Mimo to jesteśmy przygotowani na jego pojawienie się w Polsce - dodał.

Resort zdrowia zapewnia, że na bieżąco monitoruje pracę służb sanitarno-epidemiologicznych oraz medycznych w związku z zabezpieczeniem Polski i obywateli naszego kraju przed koronawirusem.

Obejrzyj: Koronawirus w Chinach. Kobieta pluła na przyciski w windzie

Masz newsa, zdjęcie, film? Wyślij na #dziejesie

Tagi: zdrowie, wiadomości, gospodarka, koronawirus, epidemia, ministerstwo zdrowia, wuhan
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
12-02-2020

stasDlaczego skupiają się tylko na tych 30-stu osobach? A Chinczycy, którzy byli na targach w Poznaniu? A ludzie, którzy przylecieli w poprzednim tygodniu … Czytaj całość

12-02-2020

HopU nas wszystkie są niepotwierdzone bo nie ma sprzętu żeby to potwierdzić.

12-02-2020

DomiA szkoda przeżadził by tę pisowską trzodę 😐

Rozwiń komentarze (14)