Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Krzysztof Janoś
Krzysztof Janoś
|

Koronawirus w Polsce. Nowy rekord - 9622 nowe przypadki

17
Podziel się:

Jak podało Ministerstwo zdrowia w sobotę, w Polsce przybyło 9622 nowych zakażeń COVID-19. Najwięcej z województw: mazowieckiego - 1485, małopolskiego - 1254, wielkopolskiego -1058. Z powodu koronawirusa zmarło 6 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 78 osób.

Koronawirus w Polsce. Nowy rekord - 9622 nowe przypadki
W ostatnich dniach przeprowadzono w Polsce rekordowa liczbę testów (PAP, PAP/Darek Delmanowicz, Darek Delmanowicz)

9622 nowe i potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem to nowy rekord w Polsce. Jak wygląda to z podziałem na województwa? Najwięcej pozytywnych testów jest z: mazowieckiego (1485), małopolskiego (1254), wielkopolskiego (1058).

Z łódzkiego (821),śląskiego (765), podkarpackiego (704), pomorskiego (563), dolnośląskiego (524), kujawsko-pomorskiego (470), lubelskiego (429), świętokrzyskiego (396), zachodniopomorskiego (340), opolskiego (283), warmińsko-mazurskiego (224), lubuskiego (157), podlaskiego (149).

Jak informuje resort, w ciągu ostatniej doby wykonano ponad 48,9 tys. testów.

Zobacz także: Szkoły podstawowe do zamknięcia? Dyrektorzy domagają się zmian systemowych

Ze względu na rekordowe liczby z ostatniego tygodnia, lista powiatów, które od soboty 17 października weszły do strefy czerwowej wzrosła do 152, obejmuje 11 miast wojewódzkich. Rząd wprowadził także nowe obostrzenia w strefie żółtej i czerwonej.

W strefie żółtej działalność gastronomiczna będzie dozwolona od godz. 6 do 21. Poza tymi godzinami jest możliwe wydawanie posiłków tylko na wynos. W transporcie publicznym będzie można zająć jedynie 50 proc. lub 30 proc. wszystkich miejsc.

Wesela zostaną ograniczone do 20 osób, bez możliwości zabawy tanecznej. W zgromadzeniach publicznych może uczestniczyć max. 25 osób.Z kolei w uroczystościach religijnych może uczestniczyć max. 1 osoba na 4m2. Nauczanie w szkołach średnich i wyższych będzie się odbywało hybrydowo.

Z kolei w strefach czerwonych został wprowadzony całkowity zakaz organiozowania imprez masowych. Nauczanie w szkołach średnich i na uczelniach będzie możliwe jedynie z trybie zdalnym. Zgromadzenia publiczne zostaną ograniczone do 10 osób. Podczas uroczystości religijnych nie więcej niż 1 osoba na 7m2.

W czerwonych strefach wrócą limity osób, które jednocześnie mogą robić zakupy w sklepie. Obowiązywać mają już od soboty 17 października, o czym na wspólnej konferencji informował premier Mateusz Morawiecki oraz minister zdrowia Adam Niedzielski.

Według podanych wówczas informacji liczba klientów przebywających w tym samym czasie w sklepie uzależniona będzie od liczby kas: na jedną kasę przypadnie pięć osób. Dotyczyć to miało wszystkich sklepów również tych wielkopowierzchniowych.

Sytuacja jednak szybko uległa zmianie, kiedy w piątek rzecznik rządu Piotr Mullerprzekazał, że liczba kas będzie obowiązywać tylko dla sklepów o powierzchni do 100 m2. W tych, w których powierzchnia przekracza 100 m2, obowiązywać będzie inna zasada - 1 osoba na 15 m2.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(17)
DS
2 lata temu
Co to jest ten pozytywny test? Skąd sekwencja RNA w teście PCR? Prof Drosden mówi, ze mu przysłali z Wuhan przez Hong-Kong. Hucpa.
Who
2 lata temu
Zakażenia.??? Czy wyniki pozytywne wadliwych testów Pcr???
xyz
2 lata temu
Mam prośbę do portalu MONEY.PL. Opublikujcie SZCZEGÓŁOWE statystyki zgonów z tego roku w porównaniu do lat ubiegłych. Tylko tyle😁
Proszę
2 lata temu
Polacy, słuchajcie lekarzy a nie tych co mają jakieś odczucia, poczucia czy zwidy. Pandemia jest faktem. Zaraza się rozsiewa w zastraszającym tempie. Zadbajcie o higienę i dla siebie i dla bliźnich. Zdrowie nas wszystkim i życie to nasz najcenniejszy skarb! Bądźmy zdyscyplinowanym narodem dla nas samych bo im szybciej pokonamy tę chorobę - szybciej wrócimy do naszych zadań!
No possumus
2 lata temu
A pan rzecznik rządu PiS Piotr Muller prosi PO o współpracę z rządem. Robi to dopiero wtedy gdy się pali i sytuacja grozi zapaścią służby zdrowia. Gdzie był jak PO i epidemiolodzy przestrzegali przed nieodpowiedzialnością i jej skutkami polityków PiS. Zabranie 2 miliardów służbie zdrowia na propagandę w TVPiS, nieodpowiedzialnymi wypowiedziami w kampani prezydenckiej że epidemia jest w odwrocie i nie ma się czego bać czy że PO jest gorsza od covid 19. A dziś proszą o współpracę. Hopokryci. Boją się teraz skutków swojej polityki i gniewu Polaków i chcą znaleść kogoś kogo można by było wplątać w tem bajzel i uczynić współodpowiedzialnymi.