Notowania

Koronawirus w USA. Prezes Fed mówi o recesji

Zdaniem prezesa Fed Jerome'a Powella, Stany Zjednoczone "mogą już być w recesji". W studiu NBC podkreślił on, że ewentualne odzyskanie dynamiki przez gospodarkę jest zależne od tego, jak szybko uda się opanować pandemię koronawirusa.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Jerome Powell uważa, że USA "mogą być już w recesji". (Fot: ERIC BARADAT/AFP/East News)

- Nie jesteśmy ekspertami od pandemii. Powinniśmy raczej słuchać ekspertów. Dr Fauci powiedział, że to wirus będzie nam dyktował harmonogram, i dla mnie brzmi to słusznie - oznajmił Powell, cytując szefa krajowego instytutu alergii i chorób zakaźnych Anthony'ego Fauciego. Jego wypowiedź z kolei cytuje Polska Agencja Prasowa.

Reuters wskazał, że wypowiedź szefa Fed jest nietypowa. Dziennikarze wskazali, że Powell mówi już o możliwej recesji w momencie, w którym nie ma potwierdzających tego faktu danych - podaje PAP.

- Wiemy, że aktywność gospodarcza najprawdopodobniej znacząco spadnie w drugim kwartale i sądzę, że wielu ekspertów - i ja również - oczekuje, iż poprawi się ona w drugiej połowie roku - ocenił Powell.

Alarmujące dane z USA. Bezrobocie gwałtownie rośnie.
W USA rośnie bezrobocie. Przybyło ponad 3 mln osób bez pracy

O tym, że sytuacja w USA robi się coraz trudniejsza, wskazują czwartkowe dane o bezrobociu. 3,3 mln nowych wniosków o zasiłki dla bezrobotnych wpłynęło w USA w ciągu zeszłego tygodnia.

Fed już uruchomił program skupowania obligacji (luzowanie ilościowe - QE). Pozwoli one wpuścić w obieg gospodarczy dodatkowe środki.

Rezerwa Federalna (na zdjęciu jej szef Jerome Powell) obcięła we wtorek stopy procentowe o 50 punktów bazowych
Fed tnie stopy procentowe. To reakcja na koronawirusa

Oprócz tego bank centralny obniżył stopy procentowe. Rezerwa Federalna na nadzwyczajnym posiedzeniu obcięła stopy procentowe w USA o 50 punktów bazowych.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
26-03-2020

Mat 24:6 - BP_W guglkryzys nouriel 2018 gugl Mroczne żądze elyt diabelskich Syjonistyczni finansiści z Wall Street i City of London plus zwłaszcza przemysłowcy nadreńscy … Czytaj całość

26-03-2020

......a dolar i to zaraz bedzie po 4.5 złotego , teraz sztuczny zjazd i ogień

26-03-2020

Takie moje prywatne rozkminySą ludzie, których sednem życia jest przeróżny materializm. Są też tacy, którym dowolna mitologia religijna o charakterze świeckim bądź sakralnym … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (9)