Notowania

Koronawirus w USA. Trump walczy ulgami podatkowymi

Wprowadzenie ulg podatkowych, w tym niższej opłaty od wynagrodzeń, zapowiedział Donald Trump, prezydent USA. Ma to ogłosić jeszcze we wtorek podczas spotkania z przedstawicielami partii republikańskiej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
Prezydent USA Donald Trump (Fot: EPA/MICHAEL REYNOLDS)

Jak mówił minister skarbu Steven Mnuchin, środki mają wspomóc płynność finansową pracowników oraz małych film. - Obecna sytuacja nie jest podobna do kryzysu finansowego. Za rok gospodarka będzie w bardzo dobrym stanie – mówił Mnuchin; jego wypowiedź przytacza PAP.

W USA stwierdzono dotychczas ponad 700 przypadków zakażenia koronawirusem, 26 osób zmarło. Wirus jest szczególnie groźny dla osób starszych i obciążonych chorobami. Widać to tym, co wydarzyło się w domu opieki dla osób starszych w Kirkland, w którym przez koronawirusa zmarło aż 22 pacjentów.

Obejrzyj także: Kto straci, a kto zyska na koronawirusie. Duża szansa dla polskich firm

Przez koronawirusa bogacze muszą liczyć straty.
Majątki miliarderów topnieją. Przez epidemię koronawirusa

Do portu niedaleko San Francisco zacumował wycieczkowiec Grand Princess, na pokładzie którego stwierdzono 21 przypadków zarażenia koronawirusem. 3500 osób z tego statku będzie poddanych kwarantannie w bazach wojskowych.

W Ministerstwie Rozwoju odbyło się pierwsze z serii spotkań z branża turystyczną
Sztab kryzysowy dla turystyki. Ministerstwo przygotowuje pakiet pomocy dla branży

Globalnie koronawirus jest coraz silniejszy. Bardzo szybko rozwija się w Europie Zachodniej. Liczba zakażeń wynosi tam już: Włochy (9172), Francja (1412), Niemcy (1224), Hiszpania (1231). W Polsce jest 18 potwierdzonych przypadków.

Spadek zakażeń i zgonów obserwowany jest w Chinach. W ciągu ostatnich 24 godzin odnotowano 19 nowych zakażeń oraz 17 przypadków śmiertelnych, a w szczytowym okresie dziennie informowano o nawet kilkuset nowych pozytywnych wynikach testów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: usa, koronawirus, Donald Trump, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
10-03-2020

Jak z House of CardJeśli ktoś jeszcze nie zna prawdy o koronawirusie to krótko opiszę. Cała ta światowa zadyma została uruchomiona przez Rosjan w Chinach. Putin miał do … Czytaj całość

10-03-2020

Matołusz VatowiewickiUsa to 25 raj podatkowy świata i podatki obniża , my 77 raj= piekło i w ramach walki z kryzysem podwyższamy , każdy ma swój sposób

11-03-2020

politykTen śmieszny i niedowartościowany człowieczek jest po prostu załosny. Takim samym był Stalin i Hiotler. Więc uważajcie...........

Rozwiń komentarze (5)