Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Koronawirus w USA. Trump zapowiada zamknięcie granic

Ruch imigrantów do Stanów Zjednoczonych będzie tymczasowo wstrzymany. Prezydent Donald Trump zapowiedział na Twitterze, że podpisze odpowiednie rozporządzenie wykonawcze, które zamknie granice.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
Koronawirus w USA. Donald Trump chce zamknąć granice w obawie przed "niewidzialnym wrogiem". (Fot: PAP/EPA/Stefani Reynolds / POOL)

Zamknięte granice mają być reakcją administracji USA na szalejącego koronawirusa SARS-CoV-2. Donald Trump nazwał go na Twitterze "niewidzialnym wrogiem" i wskazał, że to zagrożenie wynikające z pandemii jest powodem tej decyzji.

"W świetle ataku niewidzialnego wroga, a także w związku z potrzebą ochrony miejsc pracy naszych wspaniałych obywateli amerykańskich, podpiszę zarządzenie wykonawcze, które tymczasowo zawiesi imigrację do Stanów Zjednoczonych" - napisał prezydent USA.

Jak podaje stacja CNN, na którą powołuje się "Rzeczpospolita", nie ma pewności, jaki mechanizm zastosuje Trump, a także na jak długo chce zamknąć granice przed przepływem migrantów.

Zobacz też: Obniżka pensji polityków? "Powinniśmy ponieść koszty, ale nie wpisywać się w populizm"

"Rz" powołuje się również na wypowiedzi Trumpa z wcześniejszej konferencji prasowej, na której przekonywał, że w wyniku COVID-19 umrze mniej osób, niż pierwotnie szacowano. - Zmierzamy w kierunku 50, słyszę o 60 tysiącach - stwierdził prezydent USA, cytowany przez gazetę.

Donald Trump nakazał wstrzymanie wpłacania składek na WHO.
Koronawirus w USA. Trump wstrzymuje wpłacanie składek na WHO

Wcześniej dr Anthony Fauci, amerykańskich epidemiolog, szacował, że będzie co najmniej 100 tys. ofiar koronawirusa w Stanach Zjednoczonych.

O zastosowanie leków na malarię w walce z Covid-19 zabiegał prezydent Donald Trump (zdjęcie ilustracyjne).
USA. W walce z Covid-19 wykorzystywane będą leki na malarię

Według danych uniwersytetu Johnsa Hopkinsa, dotychczas w Stanach Zjednoczonych odnotowano 787 370 zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2. CNN podaje, że w wyniku choroby COVID-19 zmarło 42 138 osób.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
21-04-2020

RadaNiech zamyka granice bo USA to teraz największa zaraza. Trzeba chronić innych.

21-04-2020

Brak wyobrażni ....Pan prezydent zdecydowanie ,, gubi sie " w swoich propagandowych wystapieniach , wygłaszaja wzajemnie sprzeczne oswiadczenia . W jego … Czytaj całość

21-04-2020

Lewy FranekSzok, ten bandyta chce decydować kto wjeżdża do jego kraju? Przecież to nazizm w najczystszej postaci!

Rozwiń komentarze (95)