Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
17.10.2020 11:52

Koronawirus. ZPP nie chce pełzającego lockdownu. Branża fitness protestuje na ulicach

Związek Przedsiębiorców i Pracodawców (ZPP) w swoim apelu twierdzi, że doświadczenia z Polski i ze świata wskazują, że zamykanie gospodarki powoduje głównie straty gospodarcze i nie ma istotnego wpływu na poziom zakażeń koronawirusem.

Podziel się
Dodaj komentarz
(wp.pl)
W warszawie protestują w sobotę przedstawiciele branży fitness.

Branża fitness potwierdza dziś zdecydowanie, że nie zamierza godzić się z decyzją rządu o nowych obostrzeniach. Protest w Warszawie na Placu Zamkowym wystartował w sobotę o godzinie 10:00.

Branża została silnie dotknięta wiosną, ponieważ wtedy siłownie i kluby fitness nie mogły działać prawie trzy miesiące. Placówki te otwarto ponownie w czerwcu w reżimie sanitarnym, a teraz znów będą musiały się zamknąć.

Szkoły podstawowe do zamknięcia? Dyrektorzy domagają się zmian systemowych

A o co apeluje ZPP? Związek chce zniesienia restrykcji na funkcjonowanie branży fitness i basenów. Jak uzasadnia, nie ma żadnych danych wskazujących na to, by – przy zachowaniu odpowiednich standardów sanitarnych – były to istotne punkty transmisji wirusa.

Przedsiębiorcy apelują również o zrezygnowanie z ograniczeń dotyczących funkcjonowania restauracji. Zdaniem ZPP obecna sytuacja epidemiczna powoduje naturalne obniżenie popytu w sektorze gastronomicznym, nie ma zatem potrzeby, by polityka wobec branży wykraczała poza katalog rekomendacji i wymogów sanitarnych.

Związek chce również, by rządzący wycofali się z pomysłu „godzin dla seniora”. Jak argumentuje, koncepcja ta została negatywnie zweryfikowana w trakcie pierwszej fali epidemii.

Homeoffice ma dobre i złe strony.
Koronawirus. Praca zdalna szkodzi wielu branżom

Związek Przedsiębiorców i Pracodawców przekonuje, że wprowadzone obostrzenia oznaczają de facto pełzający lockdown w przypadku części branż niedotkniętych wprost odgórnym zakazem prowadzenia działalności.

"Trzeba podkreślić, że rządzący nie przedstawili żadnego konkretnego uzasadnienia dla wprowadzenia akurat takich, a nie innych restrykcji. Nie pokazano wyników badań sugerujących, że siłownie czy baseny mogą odgrywać istotną rolę w rozprzestrzenianiu się wirusa, czy też że są to punkty, w których odnotowywano szczególnie istotne naruszenia rygorów sanitarnych" - czytamy w apelu.

Tymczasem, ZPP otrzymuje informacje z rynku, z których wynika, że jest wprost odwrotnie i podmioty te doskonale dostosowały się do funkcjonowania w nowych warunkach. W ocenie ZPP, analogicznie, pozbawione rzetelnego uzasadnienia są restrykcje wprowadzone dla gastronomii.

Mówili o nim: Cesarz. Co się stało z zatrzymanym razem z Giertychem biznesmenem?

"Trudno uzasadnić, dlaczego zdecydowano się na wprowadzenie ograniczenia godzin funkcjonowania restauracji i tak daleko idące ograniczenia, jeśli chodzi o przestrzeń przypadającą na jednego klienta. Podobnie, jak w przypadku sektora fitness, nie przedstawiono żadnych danych wspierających tezę, wg której tego rodzaju ograniczenie działania punktów gastronomicznych miałoby zahamować transmisję wirusa" - czytamy w liście.

Przedsiębiorcy ze Związku za "całkowicie absurdalny" uważają powrót do koncepcji godzin dla seniora w sklepach. W ich ocenie nie sprawdził się podczas pierwszej fali i teraz będzie równie nieskuteczny.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: wiadomości, gospodarka, koronawirus
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
17-10-2020

Czarnowidzznikną branże zbędne, ćwiczyć można w domu, albo w lesie, wesela też bez sensu rozbuchane, nie wspominając o stypach, przyjęciach, 18-stkach, … Czytaj całość

17-10-2020

AnkaPopieram tych ludzi. Są miejsca w których o wiele łatwiej o zakażenie. Jak można komuś z dnia na dzień zabrać środki do życia? To wypłacajcie tym … Czytaj całość

17-10-2020

DomTen rząd PiS to dno .A gdzie Duda który jeszcze parę miesięcy temu lansował się w kampani na wydawcę narodu od covida .wstyd i hańba

Rozwiń komentarze (21)