Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Koronawirus. ZUS wypłacił 92 mln zł dodatku solidarnościowego

72 tys. osób, które straciły pracę w następstwie pandemii koronawirusa otrzymało już z ZUS pomoc w postaci dodatku solidarnościowego - informuje prof. Gertruda Uścińska, prezes ZUS.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Flickr)
Prof. Gertruda Uściński prezes ZUS.

Z dodatku solidarnościowego do tej pory skorzystało już 72 tys. osób - poinformowała na łamach Polskiej Agencji Prasowej prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska. Zakład zrealizował 87 proc. wniosków wypłacają w sumie 92 mln zł.

Wnioski można składać w ZUS od 22 czerwca. Osoby, które zdążyły przed pierwszym lipca mogły liczyć na wypłaty przez cały okres 3 kolejnych miesięcy. Jeśli zrobiły to już w lipcu, okres pobierania dodatku skraca się automatycznie do dwóch miesięcy.

Obejrzyj: Dodatek solidarnościowy. ZUS wypłacił już 33 tys. świadczeń

Przypomnijmy, że wniosek o świadczenie w kwocie 1,4 tys. zł można składać do ZUS wyłącznie drogą elektroniczną poprzez platformę PUE ZUS.

- To zasługa rozwiązania, które cały czas promuję, czyli elektroniczne składanie wniosków, tylko w ten sposób można uniknąć błędów. Wnioski można składać wyłącznie w ten sposób, to oznacza, że wzięliśmy na siebie gigantyczne zadanie informowania i edukowania - mówiła tydzień temu money.pl prof. Uścińska.

Pieniądze w kwocie 1,4 tys. zł netto miesięcznie nie przysługują jednak każdemu, kto stracił przez kryzys pracę. Otrzymają je ci, którzy pracowali na umowie o pracę, stracili ją po 15 marca i mieli w 2020 r. opłacone składki za co najmniej 60 dni.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
08-07-2020

Wkur....wiony na systemK... mać! Dodatek uchwalony kilka dni temu na kolanie i od ręki wypłacany przez ZUS dla kolejnej grupy zadowolonych wyborców PADa? A od marca ZUS nie … Czytaj całość

08-07-2020

LipaPrzypominam ze ZUS bezzasadnie wstrzymuje zasiłki chorobowe od marca br. Co ciekawe ma na wypłatę Max 30 dni!!!!! Kiedy będzie to wypłacone bo jakoś … Czytaj całość

08-07-2020

slaweka opiekunom dzieci które siedzą w domu z powodu zamknięcia żłobków i przedszkoli nie ma kto zapłacić , w Warszawie ostatnie pieniądze za marzec ZUS … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (7)