Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
zdalna praca
09.10.2020 07:22

Koronawiurs w Polsce. Odwrót z biur i firm. Wraca praca zdalna

Rekordowe wzrosty zakażeń koronawirusem w Polsce. Cały kraj objęty żółtą strefą. Firmy znów odsyłają pracowników do pracy z domu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(pixabay.com)
Wracamy do pracy zdalnej. Wszystko przez drugą falę pandemii (Fot: pixabay)

Z obawy przed kolejnym lockdownem biura i firmy sugerują swoim pracownikom, gdzie to tylko możliwe, pracę z domu - pisze "Rzeczpospolita". Po chwilowym powrocie za biurka, znów następuje odwrót.

Rząd wprowadza kolejne obostrzenia.
Żółta strefa. Rząd zaczyna "wojnę" z koronawirusem. Zmiany w leczeniu

Wiele firm ma już to wypracowane i przećwiczone. Po uderzeniu pandemii i wprowadzonym w marcu zamrożeniu gospodarki musiały dostosować się do nowych warunków i zmienić system pracy.

Jak wyjaśnia w rozmowie z dziennikiem Mateusz Żydek, rzecznik prasowy Randstad Polska, już teraz dominują dwa systemy pracy biur: pracujące zdalnie i w trybie hybrydowym.

- Część przedsiębiorstw do końca roku planuje pozostać w pełnym trybie zdalnym, nie rezygnując jednocześnie z przestrzeni biurowych i analizując sytuację epidemiczną – wyjaśnia.

Praca zdalna. Co z wypadkami i ekwiwalentem? "To są kwestie sporne"

Są też takie firmy, które ostatecznie zrezygnują z utrzymywania budynków i trwale przejdą w tryb zdalny.

Inni zdecydowali się na podział zespołów i rotacyjną pracę w biurze i zdalną. Jak pisze "Rz", w takich przypadkach główną bolączką menadżerów jest zapewnieni pracownikom bezpiecznych dojazdów do pracy i domu.

Maseczki mają być obowiązkowe wszędzie na ulicach
Nagła decyzja rządu. Maseczki obowiązkowe w całym kraju

Dodatkową kwestią jest dezynfekcja powierzchni biurowych, ograniczenia w windach i częściach wspólnych.

Choć, jak zapowiadają politycy, powrotu do pełnego lockdownu nie będzie, to przedsiębiorcy wolą dmuchać na zimne i zwracają szczególną uwagę na różne scenariusze, które pozwolą im zachować ciągłość pracy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
09-10-2020

YMBPonownie wychodzi na jaw, że w rządzie, sejmie itd. siedzą prorocy. "Ponownego lockdownu nie będzie". Chwila, chwila. Trzy miesiące temu ci … Czytaj całość

09-10-2020

PiotrekNo dobra praca zdalna a co maja powiedzie firmy sprzątające ktore obslugiwaly te firmy tez maja pracowac zdalnie czy poprostu sie zamknac i pozniej … Czytaj całość

09-10-2020

RealistaW firmach pracują dorośli ludzie i się zamykają dla bezpieczeństwa. Dlaczego szkoły w których uczą się setki dzieci i nikt nie trzyma dystansu ani nie … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (31)