Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

KRUS dla przedsiębiorców? "Nowakowi i Kowalskiemu należy się równe traktowanie"

- Dlaczego w Polsce Kowalski i Nowak są traktowani w Polsce w różny sposób? – pytał w programie "Money. To się liczy" Adam Abramowicz, rzecznik małych i średnich przedsiębiorców. – Kowalski rolnik, który ma gospodarstwo do 50 ha, płaci kwartalnie do 400 zł na KRUS. I dobrze, że tak jest, bo ktoś pomyślał, że rolnik nie jest w stanie płacić wyższej składki. Tymczasem Nowak przedsiębiorca ledwo przędzie w swoim małym salonie fryzjerskim i o dochodach rolnika na koniec roku może tylko pomarzyć. Dlatego chcemy przedstawić rządowi propozycję m.in. dobrowolnego ZUS-u dla drobnych przedsiębiorców, który jest w Niemczech, czy małego ZUS-u dla wszystkich. Nowakowi i Kowalskiemu należy się równe traktowanie.

03-02-2020
0
0
95
Podziel się
Komentarze (95)
zobacz więcej komentarzy (95)
KOMENTARZE
(95)
He tor el tor...
3 lata temu
Gurnicy mają w roku 16 miesięcy płacone rolnicy nie płacą podatku ani ZUS gurale nie płacą nic jedno ich łączy wszyscy ruwno zanieczyszczają powietrze
Ale
3 lata temu
pomimo,że Kowalski w KRUS płaci kwartalnie prawie 400 PLN,a inny Kowalski miesięcznie 1500 ZUS emerytura, socjal jak i 500+ należy się każdemu po równo.
Krus
3 lata temu
tylko dla prawdziwych rolników powyżej 5 hektarów .
Rolniczka
3 lata temu
Ciekawe czy emerytury rolnicze tez was interesują - 1.10000 zł na rękę .Mam 1 ha przeliczeniowy ziemi i nie mogę nigdzie dorabiać chyba ze na umowę zlecenie za najniższą krajową (takie są przepisy).gdybym zrezygnowała z KRUS to moje składki które wcześniej opłacałam na KRUS(16 lat) po prostu wyparują i nie dostanę nic z KRUS -u emerytury, bo muszę je opłacać przez conajmniej 25 lat taki to luksus mamy my rolnicy. jestem więc z musu przywiązana do tego KRUS-u. Nadmieniam ze wcześniej pracowałam zawodowo i mam składki opłacane w ZUS (15 lat) i te składki na mnie czekają aż osiągnę wiek emerytalny. Najchętniej bym poszła do pracy bo jak tu wyżyć. Szkoda tyklko tych lat opłacanych w KRUS. Jak to rozwiązać?
echhhhh
3 lata temu
Dlaczego tego bantustanowego bezprawia nikt nie zgłosi do szlachetnej UE, tylko owa UE zajmuje się jakimiś sprawami zupełnie nieistotnymi? hahahahaha
...
Następna strona