Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Damian Słomski
|

Kryzys może być impulsem do rozwoju. Lewiatan ma dla rządu 50 rekomendacji

3
Podziel się:

Konfederacja Lewiatan przekonuje, że kryzys może być ważnym impulsem rozwojowym dla Polski na lata 2020-2022. W raporcie przedstawia ponad 50 rekomendacji. Wśród nich jest redukcja podatków zniechęcających do inwestowania czy upowszechnienie pracy zdalnej.

Kryzys może być impulsem do rozwoju. Lewiatan ma dla rządu 50 rekomendacji
Mateusz Morawiecki jako szef rządu może wykorzystać kryzys jako impuls do rozwoju, m.in. dzięki pieniądzom z UE. (PAP/EPA, PAP/EPA/OLIVIER HOSLET / POOL, OLIVIER HOSLET / POOL)
bEEhOCNx

Konfederacja Lewiatan, reprezentująca szerokie grono polskich przedsiębiorców, przygotowała raport pt. "Impuls dla Polski 2020-2022".

Z wykorzystanych w raporcie badań w firmach, wywiadów z przedsiębiorcami a także analiz ekspertów wynika, że "obecnie Polska potrzebuje śmiałego i mądrego programu gospodarczego, który pozwoli nam rozwijać się w takim tempie, żeby spłacać zadłużenie i budować trwałe podstawy wzrostu".

bEEhOCNz

Zaznaczono, że kryzys gospodarczy, wywołany pandemią koronawirusa, to zagrożenie dla gospodarki, ale i szansa ucieczki do przodu.

Zobacz także: UOKiK kara banki. "Będziemy wspierać klientów"

Raport przedstawia w sumie ponad 50 rekomendacji. Wśród nich znalazły się m.in.: redukcja podatków zniechęcających do inwestowania, upowszechnienie pracy zdalnej czy wsparcie restrukturyzacji zatrudnienia.

bEEhOCNF

Do tego Lewiatan podpowiada, że ważna jest pomoc firmom w dochodzeniu należności, rezygnacja z podatku od sprzedaży detalicznej czy rozwój szybkiego internetu.

Na liście jest też likwidacja barier dla odnawialnych źródeł energii czy zawieszenie zakazu handlu w niedzielę.

Przedsiębiorcy apelują m.in. do rządu, że konieczne są decyzje dotyczących polityki gospodarczej, finansów publicznych, podatków, rynku pracy, zielonej gospodarki czy wykorzystania środków unijnych.

bEEhOCNG

- Potrzebujemy przeskoczyć kilka etapów rozwoju i znaleźć się w gospodarczej awangardzie - przekonuje dyrektor generalny Konfederacji Lewiatan Grzegorz Baczewski.

Podkreśla, że trzeba bardzo starannie zainwestować covidowe dotacje i środki zwrotne.

- To ostatnia szansa, żeby wykorzystać znaczące środki finansowe płynące z UE do rozwiązania naszych problemów strukturalnych i zbudowania gospodarczych przewag na dziesięciolecia - wskazuje Baczewski.

bEEhOCNH

Pełna treść raportu ma być zaprezentowana w piątek na sopockim Europejskim Forum Nowych Idei - międzynarodowej konferencji poświęconej m.in. globalnym trendom oraz przyszłości Europy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEEhOCOa
gospodarka
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(3)
Ndzi
12 miesięcy temu
Przecież oni mają gdzieś rozwój, tu chodzi o kryzys i to największy w historii!!!
radca
12 miesięcy temu
Rekomendować obniżenie podatków nacjonal- katolicko- socjalistycznemu rządowi RP nie jest chyba najlepszym rozwiązaniem. Właśnie nałożono nowe podatki, ukrywając je pod nazwą > danina, opłata, abonament<, za które wszyscy zapłacimy. Spójrzmy prawdzie w oczy, budżet się wali, dziura jest wielkości Rowu Mariańskiego, skończyły się pieniądze, socjalizm rusza po swoje, czyli nasze.
Wieszcz
12 miesięcy temu
A jaki to Rząd stworzył Bariery dla Odnawialnych Żródeł Energii czyżby to ten obecny ,wywodzący się z PIS czy PO_PSL ?
bEEhOCOb