Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Damian Słomski
Damian Słomski
|

Polska firma udostępni platformę amerykańskiemu rządowi. Oprogramowanie wykryje nadużycia

20
Podziel się

DataWalk ma zamówienie od departamentu obrony USA na sprzedaż licencji do stworzonego przez siebie specjalnego oprogramowania. Ma ono na celu m.in. wykrywanie wyłudzeń i przeciwdziałanie praniu brudnych pieniędzy.

Polska firma udostępni platformę amerykańskiemu rządowi. Oprogramowanie wykryje nadużycia
Oprogramowanie Data Walk będzie wykorzystane w departamencie obrony USA. (Photo by Yasin Ozturk/Anadolu Agency via Getty Images) (Anadolu Agency via Getty Images, Anadolu Agency)
bEgnPGbV

Działająca na amerykańskim rynku spółka zależna polskiego DataWalk ma poważnego klienta. Mowa o rządzie USA. Pochwaliła się zamówieniem dla departamentu obrony.

Departament ten jest odpowiedzialny za koordynowanie i nadzorowanie agencji i funkcji rządu, wiążących się z bezpieczeństwem narodowym i siłami zbrojnymi w USA.

bEgnPGbX

DataWalk dostarczy licencję wieczystą swojego specjalnego oprogramowania. Platforma znajduje zastosowanie w sektorze finansowym i ubezpieczeniowym m.in. do wykrywania wyłudzeń, przeciwdziałania praniu brudnych pieniędzy czy analizowania i monitorowania procesów biznesowych.

Zobacz także: UOKiK kara banki. "Będziemy wspierać klientów"

"Oprogramowanie DataWalk zostanie wdrożone w celu wsparcia działalności DoD OIG w zakresie dochodzeń związanych z niegospodarnością i nadużyciami we wszystkich siłach zbrojnych Stanów Zjednoczonych, w szczególności w odniesieniu do umów związanych z finansowaniem pomocowym dotyczącym COVID-19" - czytamy w komunikacie.

bEgnPGcd

Zarząd wskazuje, że pozyskane zamówienie potwierdza możliwość skutecznego konkurowania o projekty w federalnych instytucjach rządowych USA takich jak departament obrony oraz może mieć pozytywny wpływ na przyszłą pozycję konkurencyjną grupy w Ameryce Północnej.

Wcześniej podobne wdrożenia swojego oprogramowania dokonywała m.in. w sektorze ubezpieczeniowym (Grupa Talanx: TUiR Warta i HDI Sigorta Turcja), czy sektorze rządowym (polskie Ministerstwo Finansów).

Za zamówienie w USA odpowiada DataWalk Inc. To spółka w 100 proc. zależna od DataWalk. W amerykańskim zespole znajdują się m.in. współtwórcy sukcesu takich firm jak Oracle, 3PAR czy Visual Analitycs.

bEgnPGce

Z dużym zadowoleniem najnowsze informacje przyjęli inwestorzy giełdowi. Akcje Data Walk na GPW rosły w południe około 12 proc. Kurs wystrzelił w okolice 200 zł.

DataWalk (dawniej PiLab) to podmiot technologiczny, który jako jeden z nielicznych na świecie zbudował na bazie własnej technologii produkt analityczny rozwiązujący globalne problemy w obszarze bezpieczeństwa.

Platforma DataWalk łączy miliardy obiektów z wielu źródeł, znajdując zastosowanie w zakresie analityki śledczej w sektorze publicznym i finansowym m.in. w walce z przestępczością (amerykańskie agencje), wyłudzeniami (ubezpieczyciele) i przy identyfikacji nadużyć (administracja centralna).

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEgnPGcy
giełda
wiadomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(20)
01nick
9 miesięcy temu
W Polsce samemu można wygenerować dług dowolnego delikwenta i nim handlować, a e-sąd klepnie to i masz problem, bo komornik to ściągnie..nie trzeba ,,działa" aby mysz zabić.
edzio
9 miesięcy temu
Wyciąganie danych dla USA ... nic innego
krys
9 miesięcy temu
W końcu my zaczniemy szpiegować USA i to od samej góry :D
bEgnPGcz
prawdziwe
9 miesięcy temu
oczywiście po-pis próbował zablokować transakcję ponieważ bez łapówki nic nie może się wydarzyć
dziura w cały...
9 miesięcy temu
No mamy takie oprogramowanie, że kupują ja nawet Amerykanie, a przez 5 lat nie zdołaliśmy odnaleźć 300 miliardów, rzekomo ukradzionych przez Tuska i mafie VATowskie. Może je jednak znaleźli tylko się tym nie chwalą. W końcu "znaleźne im się należy"......